Değirmen Yeniden Dönmeye Başladı

 Değirmen Yeniden Dönmeye Başladı
9.10.2019 - 16:13
1430

18 temmuz' da  meydan gelen sel felaketinde büyük bir bölümü zarar gören ve 73 yaşındaki Ayşe Küçük tarafından işletilen tarihi su değirmeni, Akçakoca Belediyesince onarılarak yeniden dönmeye başladı. Su değirmeninde inceleme yapan Başkan Yanmaz, tarihi dokusu olan işletmelere sahip çıkmalıyız mesajı verdi.

Akçakoca ilçesinde, 17-18 Temmuz tarihlerinde meydana gelen sel felaketinde Değirmenağzı bölgesinde bulunan  asırlık değirmen de büyük oranda hasar  görmüştü. Tadilatı yapılarak  tekrar faaliyete geçen su değirmenini yerinde inceleyen Akçakoca Belediye Başkanı M.Okan Yanmaz,  değirmen işletmecisi 73 yaşındaki Ayşe Küçük ile bir araya geldi. 73 yaşındaki Küçük ,''Allah sizden razı olsun, bu su  değirmeni sayenizde tarihi dokusu bozulmadan onarıldı ve tekrar Akçakoca halkına hizmet vermeye başladı'' ifadelerini kullandı.

Başkan Yanmaz ise, böyle tarihi dokusu olan işletmelere sahip çıkmalıyız. Sizler sayesinde bu meslekler gelecek kuşaklar tarafından da Allah'ın izni ile sürdürülecek. Bizlere ne zaman ihtiyacınız olursa elimizden geldiği kadarı ile her zaman yanındayız ifadelerine yer verdi.