50 kişilik özel tim, her köşeyi didik didik ediyor...

AKÇAKOCA SAHİLLERİ BAYRAMA HAZIRLANIYOR

50 kişilik özel tim,  her köşeyi didik didik ediyor...
4.08.2019 - 16:28
2653

Akçakoca Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonu ile başlatılan çalışma ile sahiller temizlenmeye başladı. Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz’ın sorumluluğunda yapılan temizlik çalışmasına 50 kişilik  özel ekip katılıyor.

Akçakoca'da meydana gelen sel ve su baskınlarında deniz kenarına sürüklenen ağaçlar, çöpler başta olmak üzere birçok yabancı madde Karadeniz’e karıştı. Karadeniz’e sürüklenen çöpler Akçakoca sahillerini kirletti ve denize girmek zorlaştı. Akçakoca Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile sahiller tek tek temizleniyor.

EKİPLER KARADA DALGIÇLAR SUDA

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı konuyla ilgili harekete geçerek bölgeye temizlik ekipleri gönderdi. Akçakoca Belediyesi ile koordinasyon içinde yapılan çalışmalarda, Akçakoca’da temizlik çalışmalarına başladı. 50 kişilik ekip, kirlilik oranına göre 2 ile 3 kilometrelik alanı temizliyor. Ekipler çıkarılan malzemeleri cinslerine göre ayrıştırıyor.. Ayrıca gönderilen dalgıçlar da su altında bulunan ve kayıp olduğu iddia edilen 18 otomobil ile diğer mekanik malzemeleri bularak su yüzüne çıkarma çalışmasına başladı.

BAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ AÇIKLAMA YAPTI

Akçakoca’nın doğu sahillerinden batı sahillerine doğru başlatılan  çalışma ile iliği bilgi veren Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz; “ kendi çabamızla temizlemeye çalıştık, sağ olsun Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız 50 kişilik özel bir ekip gönderdi. Dün Melenağzı bölgesini temizledik. Mavi Bayraklı Kale ile Kadınlar Plajı ve Değirmenağzı plajı tamamlandı. Bugün şehir merkezindeyiz, ardından  Çuhallı plajı temizlenecek. Yarın tam gün Karaburun plajı temizlenecek, Salı günü ise Mavi Bayraklı Akevler ile Çayğazı bölgesi plajları temizlenecek. Yaklaşan Kurban Bayramına kadar plajlarımızın tamamı hizmete hazır hale gelecek ve halkımız gönül rahatlığı ile denize girebilirler”  dedi.

Başkan Yardımcısı Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının gönderdiği 50 kişilik ekibi, Akçakoca Belediyesi’nin imkanları ile misafir ettiklerini belirtti.