Okan Yanmaz...Afet bölgesi kriterlerinin hepsini taşıyoruz

Okan Yanmaz...Afet bölgesi kriterlerinin hepsini taşıyoruz
25.07.2019 - 16:26
1866

 Düzce Valiliği’nin “Genel Hayatın Etkilenmesi” kararına Akçakoca Belediye Başkanı Yanmaz'dan itiraz geldi.

 Düzce’de 17 Temmuz’da sağanak yağış sonrası meydana gelen sel felaketinin ardından Valilik, dün önce afet bölgesi ilan edildiğini duyurdu. Sonrasında yeniden açıklama yapan Valilik, “afet bölgesi” ifadesini kullanmadan kentte "Genel Hayata Etkililik" kararı alındığını belirtti.

Akçakoca Belediyesi'nin Başkanı MHP'li Okan Yanmaz bianet'e yaptığı açıklamada; bölgenin bir haftaya kadar tamamen toparlanacağını belirterek, şöyle konuştu:

 “Hayvan ölüleri çalıların atında kaldığı için görülememiş olabilir, kokuların gelmesi normaldir. Ekipler temizliyor, bir kere de olacak bir şey değil.  Salgın hastalıklara karşı günde iki kez bölgede ilaçlama yapılıyor. Akçakoca’da ortalık düzeltilmeye başlandı.

Bir haftaya kadar tamamen her şeyi yoluna koymuş oluruz. Ayrıca, Akçakoca afet bölgesi kriterlerinin hepsini taşıyor. Afet bölgesi ilan edilmesini istiyoruz." 

Kaynak. https://bianet.org/bianet/kent/210864-akcakoca-belediye-baskani-afet-bolgesi-kriterlerinin-hepsini-tasiyoruz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız