Tüm birimlerde harcama ve ödeneklere inceleme başlatıldı...

Tüm birimlerde harcama ve ödeneklere  inceleme başlatıldı...
10.05.2019 - 11:29
3325

 Cüneyt Yemenici’den 120 milyon borçla belediyi devralan Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, belediyenin  tüzel kişiliğine ait varlık ve kaynakları etkin ve verimli kullanılması,  giderlerde tasarruf sağlanması ve Akçakocalılara  sunulan hizmetin kalitesinin attırılması amacı ile bazı kararlar aldıklarını söyledi.

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, göreve geldiği günden itibaren belediyenin mali durumunu düzeltmek ve birtakım mali tedbirler almak adına tüm birimlerde harcama ve ödenekler konusunda inceleme başlatıldığını söyledi. Bir kısım tedbirler aldıklarını açıkladı.

İNCELEME SONRASI GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE BURS VERİLECEK

Yanmaz yaptığı açıklamada, Umut Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Birimi tarafından üniversiteli öğrencilere verilen burslar ile ilgi öğrencilerin ihtiyaç durumlarının araştırılıp çıkan sonuca göre hareket edileceği ve gerçekten ihtiyaç sahibi olan öğrencilere burs verilmeye devam edileceğini ifade etti.

İLAÇ, GIDA VE GİYSİ YARDIMI DEVAM EDECEK

Yanmaz ayrıca, Umut Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Birimi tarafından yapılan ilaç, giysi ve gıda gibi yardımlarından yapılan incelemelerin sonucunda yeniden başlanacağını ve belediye olarak neyin nereye ve kime gittiğini bilmek haklarının olduğunu söyledi.

YALAN HABERLERE İTİBAR ETMEYİN

Seçim kampanyası  döneminde verdikleri sosyal belediyecilik sözünden asla geri adım atmayacaklarını söyleyen Başkan Yanmaz, Akçakocalıların bir kısım medyada yapılan yalan haberlere itibar etmemelerini verdikleri her sözün arkasında olduklarını söyledi.