ÇÖP KAMYONU SORUŞTURMASI ÇÖPE GİTMESİN...

ÇÖP KAMYONU SORUŞTURMASI ÇÖPE GİTMESİN...
25.04.2019 - 12:58
3238

Akçakoca Belediyesi’ne ait çöp kamyonunun deposundan mazot çalarken yakalandıkları iddiası ile ilgili göz altına alınan 2 belediye personelinin akıbeti ile ilgili suskunluk devam ediyor.

22 Nisan gecesi, Ereğli – Zonguldak yolu Deli Hakkı mevkiinde Akçakoca Belediyesine ait çöp kamyonundan mazot çaldıkları iddiası ile jandarma tarafından gözaltına alınan 3 şahıstan 2’sinin Akçakoca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde görevli oldukları anlaşılmıştı.

Yaşanan mazot hırsızlığı olayının üzerinden 4 gün geçmesine rağmen, Akçakoca Belediyesi’nin, konuyla ilgili hiçbir açıklama yapmaması Akçakoca halkı arasında farklı yorumlara neden oldu.

Olayın üstünün kapatılmamasını isteyen Akçakocalılar, Akçakoca halkının ödediği vergilerle alınan araçtan mazot çalan belediye personeli istemediklerini söylediler.

Vatandaşlar, Şeffaflık ilkesi ile göreve başlayan 25 günlük yeni belediye yönetiminin, bu konuda radikal adım atmasını istediler.

İŞTE CEVABI ARANAN SORULAR

1-22 Nisan 2019 pazartesi gecesi saat 22,00 civarında, Akçakoca Belediyesine ait çöp kamyonunun Ereğli- Zonguldak yolunda ne işinin olduğunu sorgulayan vatandaşlar, belediye yetkililerinden konuyla ilgili açıklama beklendiklerini ifade ettiler.

2-Olayın üstünün kapatılmamasını isteyen vatandaşlar, 25 gün önce göreve başlayan yeni belediye yönetiminin, Akçakoca halkına ait olan çöp kamyonundan mazot çaldığı iddia edilen 2 belediye personeli ile ilgili ne tür bir soruşturma yürüttüğünü ve soruşturmanın hangi safhada olduğunu sordular.

3-Olayın çok yönlü olarak soruşturulmasını isteyen bir gurup vatandaş ise, belediye ait çöp kamyonunun, Temizlik İşleri Müdürü Sinan Şahin’in imzası ile Deli Hakkı mevkisine gönderildi ise görev yazısının kamuoyu ile paylaşılmasını istediler.

4- Bazı vatandaşlar ise, Akçakoca’da yaşayan sokak hayvanlarının  belediyeye ait çöp kamyonunun kasasına doldurularak adı geçen Deli Hakkı mevkisine boşaltıldığından kaygı duyduklarını ve olayla ilgili hiçbir sorumluluğu olmayan 25 günlük belediye yönetiminin zan altında kalmaması için Akçakoca halkına açıklama yapmasının kamuyu vicdanını rahatlatacağını ifade ettiler.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız