Akçakoca Yat Limanı Projesi İçin Sondaj Çalışmaları Başladı

 Akçakoca  Yat Limanı Projesi İçin Sondaj Çalışmaları Başladı
29.06.2017 - 14:38
3327

Akçakoca’da  yapılması planlanan yat limanı ve yatay mahmuzlar projesi için sondaj çalışması başladı.

Akçakoca  balıkçı barınağına indirilen metal dubalar montajı tamamlandıktan sonra kıyı şeridinde sondaj çalışması yaparak yat limanı ve yatay mahmuzlar için ortaya çıkan veriler ışığında projesi tamamlanarak yatırım programına alınacak.

Başlatılan çalışmalarla ilgi olarak Akçakoca TV’ye telefonla bilgi veren Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, söz verdiğimiz gibi yeni yat limanı ve yatay mahmuzlar için sondaj çalışmasını başlatmış bulunuyoruz. Sayın bakanımız Faruk Özlü’nün Ankara’da başlattığı girişimler meyvesini vermeye başladı. Akçakoca Balıkçı barınağına gönderilen ekipmanlarla deniz dibi sondaj çalışması yapılacak. Bir anlamıyla su altı haritası yani jeolojik harita çıkacak. Yürütülen çalışmalar raporlanarak projeye dönüştürülüp ilgililere sunularak 2018 yatırım planına aldırılacak “ dedi.

Göreve başladıkları günden beri Akçakoca’nın çehresini değiştirmek için ciddi adımlar attıklarını söyleyen Başkan Yemenici, Balıkçı barınağının Ümran borunun oraya taşıyoruz. Mevcut Balıkçı barınağını ise yat limanına dönüştüreceklerini söyledi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız