Yemenici: ‘Yukarı mahalle bizim göz bebeğimiz’

Sit alanı içindeki yıkılmaya yüz tutmuş binaların restorasyonu için ‘bu sene Bismillah diyoruz’ diyen Cüneyt Yemenici,sözünü tuttu.

Yemenici: ‘Yukarı mahalle bizim göz bebeğimiz’
8.06.2017 - 10:35
3542

 

Daha önce yıkım ihalesi yapılarak  restorasyon çalışması başlatılan tarihi konağın temel çalışmalarında incelemede bulunan Başkan Yemenici, “Yukarı Mahallede çok güzel işler olacak” dedi…

Akçakoca’da tarihi Yukarı Mahalle yeniden canlanınca halk da turizmi sahiplenmeye başladı. Tarihi evler bir bir restore edilirken, adeta turizm seferberliği ilan edildi…

Akçakoca Belediye ile Düzce Valiliği işbirliğinde tarihi evin restore edilerek turizme kazandırılması için harekete geçildi. Satın alınan eski konağın  yıkılmasının ardından, ihale edilerek müteahhit firma tarafından temeli atılarak çalışmalar hızlandırıldı.

‘Yukarı mahalle bizim göz bebeğimiz’

Aslına uygun restorasyon çalışmasının yapılacağı konağın temel çalışmalarını inceleyen ve yetkililerde bilgi alan Başkan Yemenici,  ‘Yukarı mahalle bizim göz bebeğimiz’ burayı  belli bir noktaya getirmek için çalışıyoruz, bu daha başlangıç ifadelerinde bulundu.

Kurumlardan Tam Destek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce Valiliği, Akçakoca Belediyesi ve Kültür Turizm İl Müdürlüğü tarihi mahalleyi eski görünümüne kavuşturmak için işbirliği içinde çalışıyor. Mahalleyi turizmde bir cazibe merkezi olmasını sağlamak adına çalışmalara gerekli desteği veriyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız