Merkez Camii Çevresindeki Binalar Kaldırılıyor

Merkez Camii Çevresindeki Binalar Kaldırılıyor
3.02.2017 - 17:34
4898

Akçakoca Merkez camiinin etrafını güzelleştirme projesi kapsamında önemli bir eşik daha aşılıyor. Ziraat Bankası Akçakoca şube binasının taşınmasıyla ilgili süreç Şubat ayında tamamlanacak. Sırada Orman İşletme Müdürlüğü binasının taşınması var.

 

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Merkez camii etrafında yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

İnceleme alanında basın mensuplarına çalışmalarla ilgili bir açıklama da yapan Başkan Yemenici, Merkez camii çevresinde yapılan düzenlemenin Mayıs Haziran aylarında biteceğini söyledi.

Çalışma alanında bulunan ağaçlarla ilgili de bir açıklama yapan Başkan Cüneyt Yemenici, kendisinin de çevre ve doğa dostları gibi ağaç sever olduğunu belirtti ve Merkez camii etrafındaki ağaçların korunacağını, bunun yanı sıra birkaç değişik türde ağacı da aynı bölgeye dikeceklerini sözlerine ekledi.

Merkez camii çevresini güzelleştirme projesi kapsamında, bugüne dek eski emniyet binası, SGK binası, Çıraklık eğitim merkezi ve eski Jandarma bölük komutanlığı binalarını yıktıklarını ifade eden Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Ziraat bankası Akçakoca şubesi ile Orman İşlet Müdürlüğü binalarının taşınması ve ardından yıkım işlemleri için de çeşitli görüşmeler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ziraat Bankası Akçakoca şube binası ile ilgili olarak, ‘’Dün Ziraat Bankası Genel Müdürü ile bir mutabakata vardık. Fikren ne olacağı noktasında anlaştık. Yönetim kurulu kararı Şubat ayı içerisinde çıkacak. Merkez çarşıda kentsel dönüşüm alanı içerisine yapılacak olan binalarımızdan birinin yola bakan yüzünde banka şubesi olacak büyüklükte bir yeri kendilerine vereceğiz’’ şeklinde konuştu.

Orman işletme binasına yönelik olarak da girişimlerinin devam ettiğini belirten Cüneyt Yemenici, tüm bu çalışmaların sonucunda Merkez camiinin siluetinin de daha bir güzel ortaya çıkacağını söyledi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Gül Aktaş
  Gül Aktaş
  3.04.2021 18:41

  Başkan bi de akevler sitesinin yollarını incelesin yıllardır aynı bataklık göz boyamaya gerek yok köy yoarı nile bundan daha güzel sözde yazlık bölge ama sanırım akcakoca belediye başkanının sınırları dışında vergi ye sıra gelince başta biz ödüyoruz yazık o bölgede oy kullanmıyoruz diye bize hizmet yok

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  2. dakıka 10. sn'ye dikkat ( cumalarını kutluyoruz diyor ) refarumdan bitene kadar HAyırlı cumalar da denmeyi yasakladılar çünki.... dinimizi de kendi işlerine göre kullanmaya başladılar ... Ayıp Ayıp

 • Sevinc asan
  Sevinc asan
  3.04.2021 18:41

  Allah razi olsun baskanim Akcakoca akcakoca olali boyle hizmet gormedi Rabbim sizi basimizdan eksik etmesin.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız