Yemenici: Herkesin Projesi Olabilir, Mevzu Parayı Getirmek

Yemenici: Herkesin Projesi Olabilir, Mevzu Parayı Getirmek
10.12.2016 - 14:53
3556

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, yerel medya mensuplarıyla yaptığı kahvaltının ardından habercilerin sorularını yanıtladı.

 

Basın mensuplarının, seçim döneminde başkan adaylarının projelerinin birbirlerine benziyor olmasının tesadüf olup olmadığı sorusunu da yanıtlayan Başkan Yemenici, ‘’O onun projesiydi, bu bunun projesiydi…Tüp geçit de Abdülhamit’in projesiydi, kim bitirdi sen buna bakacaksın’’ açıklaması yaptı.

‘’Erol Başkan zamanından beri –ki ben o zaman çocuktum- bu memlekete yapılanları biliyoruz. Herkes bir şeyler yaptı. Bazı şeyler de bize nasip oldu’’ şeklinde konuşan Başkan Yemenici, ‘’Biz Akçakoca’yı sıfırdan aldık demiyoruz. Biz başka başkanların yaptıkları şeylere yapmamışlar da demiyoruz’’ dedi.

Hürriyettepe projesinin devam eden bir proje olduğunu, fakat kendisinin o projeyi iki katına çıkarttığını ifade eden Cüneyt Yemenici, ‘’Ben bunları polemik olsun diye de söylemiyorum. Fikret başkanımı da her zaman arayıp halini hatırını soruyorum. Herkesin her yerle ilgili projesi olması doğaldır. Zaten proje siyasetini ikimiz yapmıştık’’ dedi.

Benzer projelerin farklı adaylar tarafından farklı biçimlerde de olsa hazırlanıp seçim vaadi olarak sunulabileceğini belirten Yemenici, mevzunun en önemli kısmının parayı bulmak olduğunu söyledi.  

Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici konuşmasının sonunda,‘’sokak sağlıklaştırılması projesi Fikret Başkan döneminde çizilmişti ama parasını ben bulmuşum. Hatta projenin ikinci ayağının da parasını buldum. Önemli olan parayı bulmak yani’’ dedi.