Akçakoca Belediyesi 5 Bin Kişiye Aşure Dağıttı

Akçakoca Belediyesi 5 Bin Kişiye Aşure Dağıttı
14.10.2016 - 15:20
2355

Akçakoca Belediye Başkanlığı, Cuma namazı çıkışında Merkez camî önünde 5 bin kişiye aşure dağıttı. Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, vatandaşlara kendi elleriyle aşure ikram etti.

İslam âleminin dört büyük ayından biri olan Muharrem ayının 10. gününe denk gelen aşure dağıtımı, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları tarafından ayın farklı günlerinde de dağıtılıyor.

Akçakoca Belediyesi de Merkez camî önüne kurduğu aşure sofrasından vatandaşlara aşure dağıttı. İki ayrı bölümden yapılan servisle toplamda 5 bin kişiye aşure ikram edilmiş oldu.

Aşure dağıtımına Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ile Başkan Yardımcıları Suat Madenci ve Ali Direk ev sahipliği yaparken, belediyenin kurum amirleri, ilçe protokolünden bazı isimler ve çok sayıda vatandaş kuyruğa girerek ikram edilen aşurelerden tattılar.

Belediyenin aşure dağıtımıyla ilgili olarak bir açıklama yapan Başkan Cüneyt Yemenici, Muharrem ayının hürmetine binaen dağıtılan aşurenin, tıpkı içindeki çeşitli tatlar gibi bir arada bulunmamıza vesile olmasını temenni ettiğini söyledi.

Merkez camii önünde dağıtılan aşurenin 5 bin kişilik olduğunu belirten Başkan Yemenici, Salı günü kapalı pazar yerinde ve haftaya Cuma günü de Çuhallı camii önünde olmak üzere, belediye olarak iki defa daha aşure dağıtımı yapacaklarını sözlerine ekledi.