Sıra Kaymakamlık’ta…

Akçakoca Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü uhdesinde oluşturulan cankurtaran ekibi, Yaz sezonuna yönelik hazırlıklarını tamamladı. Araç gereç ve ekipman eksiklerini tamamlayan cankurtaranlar, denizde hayat kurtarma provaları da yapıyor

Sıra Kaymakamlık’ta…
7.06.2016 - 17:35
4100

 

Akçakoca Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü uhdesinde oluşturulan cankurtaran ekibi, Yaz sezonuna yönelik hazırlıklarını tamamladı. Araç gereç ve ekipman eksiklerini tamamlayan cankurtaranlar, denizde hayat kurtarma provaları da yapıyor.

 

11 kişilik ekip sıkı eğitimden geçiyor

 

Geçtiğimiz yıllarda Akçakoca plajlarında cankurtaran hizmeti veren 11 kişilik ekip, bu sene de sezon öncesi belgelerini almak için İtfaiye Müdürlüğü idarecileri tarafından eğitimden geçiriliyor.

 

 

5 günlük sıkı eğitim sonucunda belge almaya hak kazandılar

 

Cankurtaran adayları, 5 gün süren uzun ve yorucu bir hayat kurtarma eğitiminden geçirildikten sonra, belgelerini aldılar.

 

Jet sky’lerle denizde hayat kurtaracaklar

 

 

Akçakoca Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından oluşturulan 11 kişilik cankurtaran ekibi, aynı zamanda jet skyleri de kullanabilme kabiliyetine sahip.

 

Akçakoca plajlarında hizmet veren 4’ü belediyeye ait, biri de kiralık olmak üzere 5 adet jet sky’i kullanacak olan cankurtaranlar, ilçenin tüm plajlarında hizmet verecek.

 

Araç - gereç ve ekipmanlar tamamlandı

 

 

Cankurtaran ekibinin plajlarda kullanacağı araç, gereç ve ekipmanların ise tamamlandığı belirtildi. İpler, şişme botlar, plastik kurtarma gereçlerinin yanı sıra, bu sene belediye tarafından 1.000 metre boyunda şamandıra alındığı ve bu şamandıranın kesilerek farklı plajların güvenlik şeritleri hâline getirileceği de edinilen bilgiler arasında.

 

Top Kaymakamlık ve Düzce belediyesinde

 

Akçakoca Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından oluşturulan cankurtaran ekibi, tüm araç ve gereçlerini hazırlamış vaziyette göreve hazırlanırken, Akçakoca kaymakamlığının bu alanda ilçeye nasıl bir katkı sunacağı ise merak konusu olmaya devam ediyor.

 

Kaymakamlığın yanı sıra, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in de Akçakoca’ya bir jet sky alacağına dair sözünü hatırlatan vatandaşlar, İlçe Kaymakamlığı ve Düzce Belediyesi’nin Yaz sezonuna girilen şu günlerde, plajlardaki can kurtarma çalışmalarına destek olmaları gerektiğine vurgu yapıyorlar.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız