Belediyenin İş Merkezi 250 Yatak Kapasiteli Yurda Dönüştü

Akçakoca Belediyesi ile Kredi ve Yurtlar Kurumu arasında varılan mutabakata göre, Belediyeye ait Bahattin Güçlü iş merkezinin bir bölümü 250 öğrenci kapasiteli bir yurda dönüşüyor.

Belediyenin İş Merkezi 250 Yatak Kapasiteli Yurda Dönüştü
26.05.2016 - 17:51
5482

 

Akçakoca Belediyesi ile Kredi ve Yurtlar Kurumu arasında varılan mutabakata göre, Belediye'ye ait Bahattin Güçlü iş merkezinin bir bölümü 250 öğrenci kapasiteli bir yurda dönüşüyor. 

 

Daha önce bir dershanenin kiracısı olduğu Bahattin Güçlü iş merkezinin üst katındaki bölüm, yangın yönetmeliğine aykırı bulunduğundan bir süreliğine mühürlenmiş, sonrasında ise kontrat yenilenmemişti.

 

 

Uzunca bir süredir boş kalan yerle ilgili olarak, Akçakoca Belediyesi ile Kredi ve Yurtlar Kurumu arasında çeşitli görüşmeler yapılmış ve binanın o katlarının öğrenci yurdu olarak kullanılmasına karar verilmişti.

 

Son olarak Çarşamba günü Kredi ve Yurtlar Kurumu Yönetim Kurulu'nun aldığı kararla, Akçakoca Belediyesi'ne ait Bahattin Güçlü iş merkezinin ilgili katlarının erkek öğrenci yurdu olarak kiralanması yönünde karar alındı.

 

 

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Kredi ve Yurtlar Kurumu' tarafından alınan bu karar doğrultusunda, önümüzdeki günlerde iş merkezinde gerekli tadilat ve düzenleme çalışmalarının başlayacağını söyledi.

 

 

Söz konusu yurdun erkek öğrenci yurdu olarak kullanılacağını belirten Başkan Yemenici, halihazırda üniversite kampüsü içerisinde bulunan yurt binasının kız ve erkek öğrenciler tarafından kullanıldığını, yeni yurt binasının faaliyete girmesiyle kız öğrencilerin mevcut binada kalmaya devam edeceklerini, yeni binanın tamamının ise erkek öğrencilerin kullanımına sokulacağını sözlerine ekledi.

 

 

Başkan Yemenici, Yurt Kur'a kiralanan binada kalacak öğrenci sayısının ise 250 olacağını belirtirken, binada yapılacak çalışmaların kısa sürede bitirileceğini ve yurdun önümüzdeki öğrenim döneminde öğrencilerin hizmetine sunulacağını söyledi.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız