Kandil simitleri Yanmaz'dan...

AKÇAKOCA BELEDİYESİ BERAT KANDİLİ’NDE LOKMA VE KANDİL SİMİDİ DAĞITTI

Kandil simitleri Yanmaz'dan...
25.02.2024 - 11:40
Kaynak: Haber Merkezi
601
3

Akçakoca Belediyesi, mübarek Berat Kandili’nde vatandaşlara lokma ve kandil simidi ikram etti.

Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz'ın katılamadığı etkinlikte, Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz ve ABİTAŞ Müdürü Hakan Öztaş, ve meclis üyeleri merkez cami önünde yatsı namazı çıkışında cami cemaatine ikramlarda bulundu.

 

Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz, Berat Kandili’nin önemine değinerek, “Bu gece, Allah’ın rahmet ve mağfiretinin bolca tecelli ettiği, duaların kabul edildiği özel bir zaman dilimidir. Bu gece, günahlarımızdan arınmak, tövbe etmek ve af dilemek için büyük bir fırsattır. Bu vesileyle, siz değerli hemşerilerimize ve tüm İslam âlemine Berat Kandili’nin hayırlara vesile olmasını  diliyoruz. Allah, sizlere ve sevdiklerinize mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.” dedi.

 

ABİTAŞ Müdürü Hakan Öztaş da, Berat Kandili’nin Akçakoca'ya ve tüm Türkiye’ye barış, kardeşlik ve bereket getirmesini temenni ederek, “Akçakoca Belediyesi olarak, her yıl olduğu gibi bu yıl da Berat Kandili’nde vatandaşlarımıza lokma ve kandil simidi ikram ettik. Bu ikramlar, bizim kültürümüzün ve geleneğimizin bir parçasıdır. Biz de bu geleneği yaşatmak ve vatandaşlarımızla birlikte olmak istedik. Bu gece, hep birlikte dua edelim, birbirimize sarılalım, gönüllerimizi birleştirelim.” diye konuştu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Mahmut
  Mahmut
  25.02.2024 13:41

  Şişenin dibine vurur, güya kandilde simit dağıtır, yersen. Göndereceğiz oğlum seni, bu ayaklar seni kurtarmaz.

 • Tuna
  Tuna
  25.02.2024 13:33

  Veda yemeği İnşallah seçimlerden sonrada hayır yaparsın, Seçim sen neymişsin böyle

 • X
  X
  25.02.2024 11:46

  Berat kandili 5 yılda bir kutlanıyor galiba

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız