Akçakoca’ya modern gasilhane

Hayırsever vatandaşların okul, hastane, aile sağlık merkezi gibi ortak ihtiyaçlara yönelik gerçekleştirdiği bağışların farklı bir örneği Akçakoca’da gerçekleşti.

Akçakoca’ya modern gasilhane
8.09.2022 - 16:59
Haber Merkezi
734
4

Hayırsever vatandaşların okul, hastane, aile sağlık merkezi gibi ortak ihtiyaçlara yönelik gerçekleştirdiği bağışların farklı bir örneği Akçakoca’da gerçekleşti. Akçakocalı  hayırsever bir işadamı Burhan Özdemir ve Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz’ın girişimleri ile  Yukarı Mahalle mezarlığı yanına gasilhane yapımı için protokol imzalandı. Akçakoca Belediyesi’nin de katkı gösterdiği gasilhane inşaatı kısa sürede bitirilerek, vatandaşların hizmetine sunulacak.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile doğumdan ölüme kadar her alanda vatandaşların yanında olan Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz’ın girişimleri ile ilçenin önemli bir ihtiyacını daha giderdi. Daha önceleri mobil araçlarda ve cami gasilhanelerinde gerçekleştirilen cenaze yıkama işlemlerini daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmek için Yukarı Mahalle  mezarlığı yanında tam donanımlı bir gasilhane inşa edilecek. Yıkama odası, morg, bekleme odası, idare odası ve tuvaletlerden oluşan gasilhane tüm detaylar düşünülerek planlandı.

Cenaze defin işlemleri ile vatandaşların acılı gününde yanında

2019 yılından bu yana cenaze defin işlemlerini ücretsiz bir şekilde sürdüren Akçakoca Belediyesi cenazenin evden alınmasından, yıkanıp kefenlenmesine ve mezarlığa ulaştırılmasına kadar hizmet veriyor. Cenaze defin işlemlerinde tam donanımlı Akçakoca Belediyesi cenaze nakil aracının yanı sıra şehir dışı nakil işlemlerinde belediyelerle ortak çalışmalar gerçekleştirilerek vatandaşlara hizmet sunuluyor.

Daha önceleri mobil yıkama aracı vb. alanlarda verilen hizmet mevcuttaki alanların yetersiz gelmesi ve modern gasilhane binasının tamamlanması ile birlikte bu alana taşınacak. Hizmete giren gasilhane binasında cenaze işlemleri artık daha sağlıklı bir şekilde yapılacak. Vatandaşlar cenaze hizmetlerinden bir telefonla yararlanabiliyor. Defin işlemlerinin yanı sıra talepte bulunan vatandaşlara çadır kurulumu, tabure ve otobüs desteği de sağlanıyor.

İlçenin önemli bir ihtiyacının giderilmesini sağlayan ve gasilhane binasının masraflarını karşılayan iş adamı Burhan Özdemir, “Sağ olsun başkanım her şeyden önce bize bunu müracaat etti ve zamanı geldi. El birliğiyle bunu yapacağız ve ihtiyaç olanı memleketimizde Allah nasip etti. Herkese böyle hayırlı işleri insanlara nasip etmesini dilerim. Bunlar güzel şeyler. Biz bu vatandaş halde imkânlarımız olduğu takdirde elimizden geldiği kadarıyla mutlaka bu işlere devam edeceğiz" dedi.

Vatandaşlara, en acılı günlerinde daha ferah ve huzurlu alanlar sunmayı amaçladıklarını belirten Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz ise, “Her bir canlı için mutlaka bir gün başına gelebilecek bir hadise ölüm. Hayatın aslında tek gerçeği. Ve bu hayatın tek gerçeğine tabi bizler son vazifelerimizi yerine getirmek için belediyemiz bugün her türlü imkanı seferber ediyor. Akçakoca Belediyesi olarak bizler yani hiçbir masraftan kaçınmadan uzak bir noktalardan bile olsa cenaze arabamızla o cenazeleri getirip Akçakoca’ya getiriyoruz. Ücret almıyoruz, oradaki mertek tahtasından kefenine kadar bile ihtiyaç sahibi olanlar varsa onlara da bu hizmeti veriyoruz. Hayırsever iş adamımız Akçakocanın evladı Burhan Özdemir kardeşimiz sağolsun Ben dedi bütün imkanlarını karşılayacağım yani bütün imkanlarımı seferber edeceğim. Böyle hizmetlere vesile olduklarından dolayı da başta Burhan Özdemir kardeşimiz olmak üzere bütün hayırseverlerimize sonsuz teşekkürler ediyorum" diye konuştu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • Vatandaş
  Vatandaş
  9.09.2022 11:44

  Allah razı olsun böyle önemli bir hayr herkesin aklına gelmez.Güzel niyetli kardeşlerimizin sayıları artması duasıyla...

 • Mehmet Orhan
  Mehmet Orhan
  8.09.2022 20:19

  Çok büyük bir ihtiyaçtı. Acılı insanların zor zamanında yanında olmak kadar güzel bir hizmet olabilir mi. Burhan kardeşimden Allah razı olsun. Rabbim hayırlarını kabul etsin

 • Mehmet Orhan
  Mehmet Orhan
  8.09.2022 20:19

  Çok büyük bir ihtiyaçtı. Acılı insanların zor zamanında yanında olmak kadar güzel bir hizmet olabilir mi. Burhan kardeşimden Allah razı olsun. Rabbim hayırlarını kabul etsin

 • Mehmet Orhan
  Mehmet Orhan
  8.09.2022 20:19

  Çok büyük bir ihtiyaçtı. Acılı insanların zor zamanında yanında olmak kadar güzel bir hizmet olabilir mi. Burhan kardeşimden Allah razı olsun. Rabbim hayırlarını kabul etsin

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız