İlçeye 30 bin araç girişi yapıldı...

"Batı Karadeniz'in İncisi" diye tabir edilen Düzce'nin Akçakoca ilçesi bayram öncesi nüfusunu 5'e katlarken günlük 30 bine yakın araç girişi yapıldı. Başkan Yanmaz’ın her alanda turizm göstermiş olduğu destek, yoğun turist akışına sebep oldu.

İlçeye 30 bin araç girişi yapıldı...
26.06.2023 - 16:59
Güncelleme 26.06.2023 - 17:01
Haber Merkezi
1460

38 kilometrelik sahilinin yanında Tarihi Ceneviz Kalesi, mavi bayraklı plajı, uzun kumsallara sahip olan Akçakoca'nın 25 bin nüfusu bayram öncesi 125 bine dayandı.

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, günlük araç girişi 30 bine dayandığını ve yoğun nüfusun ilçeye giriş yaptığını söyledi.

Akçakoca'nın özellikle metropollere yakın olması bir avantaj olduğunu belirten Yanmaz, " Akçakoca ilçesini tanıtmak için elimizden geleni yaptık. Ve bunun meyvesini alıyoruz. Günlük yaklaşık 30 bine yakın araç girişi oluyor. Yoğun nüfus nedeniyle esnaflarımız memnun. Belediye olarak olumsuzluklara karşı her türlü önlemi alıyoruz" dedi.

Başkan Yanmaz, Akçakoca'da otellerde de dolma noktasına geldiğini, bayramda otellerin yüzde 100 doluluk oranına ulaşacağını ifade etti.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız