Bayramda 100 bin ziyaretçi bekleniyor

"Batı Karadeniz'in incisi" Akçakoca'nın bayramda 100 bin ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor

Bayramda 100 bin ziyaretçi  bekleniyor
19.07.2021 - 14:39
Özel Haber
9635

“Batı Karadeniz’in incisi” olarak tabir edilen Düzce’nin Akçakoca kazasının Kurban Bayramı tatilinde 100 bin yerli ve yabancı turiste konut sahipliği yapması bekleniyor.

Yeşili, zamanı ve kültürel yapısının yanı sıra 38 kilometrelik denize girilebilir kumsalıyla kıymetli gezim merkezleri ortasında yer edinen Akçakoca, Zamanı Ceneviz Kalesi’ni içinde barındıran mavi bayraklı Kale, Çuhallı ve Akevler plajlarıyla turistlerin ilgisini çekiyor.

Türkiye’de gün batımının en hoş yaşandığı bölgeler ortasında bulunan Akçakoca, kartpostallık imgeleriyle fotoğraf meraklılarını cezbediyor.

“Otellerde doluluk oranı yüzde 95’e ulaştı”

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Kurban Bayramı tatili öncesi  ilçesinde hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

Otellerin yüzde 95 doluluğa ulaştığını vurgulayan Yanmaz, “Kurban Bayramı arifesinde otellerimizdeki rezervasyonlar neredeyse doldu. Çevre vilayet ve ilçelerden günübirlikçi tatilcilerin yanı sıra Ankara ve İstanbul suretiyle büyük metropollerden dinlence halletmeye gelen yurttaşlarımız epey fazla. Ikimiz de buna nazaran hazırlıklarımızı tamamladık. Bayramda dinlence için gelen turistlere muntazam hizmeti vermek için hazır kıta bekliyoruz.” formunda konuştu.

Yanmaz, turistlerin gezi tekneleriyle tipe çıkıp Karadeniz kıyılarını görme fırsatı yakalayabileceğini belirterek, “Tatilde 100 bin ziyaretçiye ulaşmayı bekliyoruz. Otellerimizdeki doluluk hem esnafımızı hem de bizi mutlu ediyor. Bayramdan sonrasında da doluluk devam edebilir.” dedi.

Haber: Anadolu Ajansı / Cem Ali Kuş

Kaynak: Haberler.com


Editör: N. Cingirt