Akçakoca’da Mavi Bayrak’lı plaj sayısı 2’ye düştü

Geçtiğimiz yıl Karadeniz'in incisi Akçakoca'da Akevler, Çuhalı ve Kale plajları, temiz deniziyle Mavi Bayrak ödülünü kazanmıştı. Ancak bu yıl, Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi’nin kararıyla Akçakoca'da geçtiğimiz yıl 3 olan Mavi Bayraklı Plaj sayısı bu yıl 2'ye düştü. "Mavi Bayrak" hakkını Ak Evler Aile Plajı kaybetti...

Akçakoca’da Mavi Bayrak’lı plaj sayısı 2’ye düştü
22.05.2021 - 15:00
7095
3

2020 yılında, Düzce'nin turistik beldesi Akçakoca'da Akevler, Çuhallı ve Kale plajları temiz deniziyle mavi bayrak almaya hak kazanmıştı.

3 plaj,  Deniz suyunun temizliği, çevre yönetimine verilen önem, engellilere yönelik verilen hizmet ve plajların donanımı gibi kriterleri başarıyla geçerek mavi bayrak ödülünü ha etmişti.

BU YIL O PLAJ LİSTEDE YOK

2021 yılının mavi bayraklı plajları önceki gün açıklandı. Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi’nin verdiği oylarla belirlenen sonuçlara göre Akçakoca'da 3 olan Mavi Bayraklı plaj sayısı 2 'ye düştü.

Batı Karadeniz’de küçük ama kocaman bir açık hava müzesi olan Akçakoca'yı özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşayanlar, günübirlik deniz keyfi için sıklıkla tercih ediyorlar. Geçen yıl bölgede Kale Plajı, Çuhallı Aile Plajı ve Ak Evler Aile Plajı Mavi Bayrak almaya hak kazanmıştı. Bu üç plajın varlığı şehirdeki turizm açısından da oldukça önem arz ediyordu. Anca bu yıl Ak Evler Aile Plajı listede kendine yer bulamadı ve böylelikle kentte Mavi Bayrak sayısı ikiye düştü.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Kazım Hoca
  Kazım Hoca
  25.05.2021 02:18

  Akçakoca başta Çuhallı uluslararası rivierası,şahane kumsalı ve kaldırımlarıyla Ege ve Akdeniz plajlarımızla yarışırken,henüz Van Tuşba'da bir kız çocuğumuzu öldüren dört ayaklı saldırganların pisliklerinden adım atmak zorlaşıyor?

 • Serife Karabulut Yagdi
  Serife Karabulut Yagdi
  24.05.2021 09:37

  Hangi kriterlere den dolayi mavi bayrak indi acaba

 • Sema Göre
  Sema Göre
  24.05.2021 09:36

  Bu plaj bizim evin bolgesinde. Plaj pis.Deniz de cok temiz degil. Deniz anasi cok var. Denizin ve plajin pisliginden inmistir.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız