Bu işgali durdurun!

Akçakoca – Alaplı – Ereğli yolu fabrikalar OSB karşısında,  5 metrekare büfe yeri için sahile toprak dolgu yaparak  işgal eden müstecir, söz konusu alan büfe indirdi.

Bu işgali durdurun!
8.08.2023 - 14:11
Güncelleme 8.08.2023 - 14:48
Haber Merkezi
632
2

Çevrede yaşayanların büyük tepkisine neden olan işgaliyenin durdurulmasını isteyen vatandaşlar, yetkilileri göreve çağırdı.

Bildiği gibi, Akçakoca Belediyesi iktisadi işletmesi ABİTAŞ’tan  5 metrekarelik büfe yeri kiralayan vatandaş, kendisine tahsis edilen alanın dışına taşarak yaklaşık bir dönümlük alanı işgal ederek toprak dolgu yapmıştı.

Bölgede yaşayan vatandaşların bilgilendirmesi üzerine olay yerel basına taşınmıştı. Çıkan haberleri ihbar kabul eden Akçakoca Belediyesi, zabıta ile işgal edilen alanı mühürlemiş ve çalışmayı durdurarak tutanak tutmuştu.

Bu gelişmeler yaşanırken Akçakoca Belediye encümeni kira sözleşmesini ihlal eden müstecirin kira sözleşmesini iptal ettiği gibi 75 bin TL’de ceza kesmişti.

Ancak, bölgede yaşayan vatandaşların bugün gazetemize gönderdiği fotoğraf videolar, işgalin devam ettiğini ve güpegündüz alana büfe indirildiğini gösteriyor.

Bölgede yaşayana ahali, Düzce Valisi Cevdet Atay, Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can ile Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’a çağrıda bulunarak, herkesin gözünün önünde cereyan eden işgaliyeye son verilmesini talep ediyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Saadettin
  Saadettin
  8.08.2023 20:50

  Adam haklı kardeşim. Çuhallıdan tut çarşıya gelene kadar yapılanlara kimse ses çıkarmıyorsa oraya niye ses çıkarsın. Emsali var. Bunlar arka taraftan işlerini yine halleder. Belediye başkanı maaşallah bu işleri iyi bilir.

 • Akcakocali
  Akcakocali
  8.08.2023 15:28

  Oh ne ala ne ala ne ala,devam bu halk bunu hakediyor,bu millet bu belediye bu kaymakam bu vali hepsi bunu hakediyor,Allah korkusu olmayan bu devlet bu millet bu halk bu vatandas bunu hakediyor,devam devam daha fazla daha fazla böyle seylere devam,hahu hahu hahu olduda bitti maaşallah...

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız