Bu işgale göz yummayın!

Bu işgale göz yummayın!
8.08.2023 - 13:37
Güncelleme 9.08.2023 - 06:59
Haber Merkezi
2157
1

Sahil şeridi nasıl işgal edilir... uygulamalı olarak gösterin deseler, fotoğrafta gördüğünüz  tatbikat alanı,  birinciliği hiç kimseye kaptırmaz.

Yer: Akçakoca – Alaplı – Ereğli yolu, fabrikalar OSB karşısı…

ABİTAŞ Genel Müdürü Hakan Öztaş, fotoğrafta görülen 5 metre karelik büfe yerini ( belki 3, belki 10, belki 15 yıllık) vatandaşın birine ABİTAŞ’tan kiralıyor.

Kim ya da kimler olduklarını, kaç liraya kiraladıklarını, ödemeleri nasıl yaptıklarını sorgulamıyorum bile… Çünkü, yazının konusu bu değil.

5 metrekarelik mini minnacık büfeyi kiralayan arkadaş ya da arkadaşlar, yerin tesviyesi için kepçe, greyder, ekskavatörlerle işe koyuluyor, hemencecik dikenlik alandan çer çöpler kesiliyor ve ardından kesilen alanda düzeltme yapılıyor.

İkinci aşamada, 5 metrekarelik alan bir dönüme belki 2-3 dönüme çıkartılması için,  hafriyat kamyonları günlerce mini minnacık büfe yerine toprak taşıyor.

Bu arada, çevrede yaşayan vatandaşların ne olduğunu anlamaları için gittikleri her kapı  bir bir yüzlerine kapanıyor.

Ta ki ilk haberi yapana kadar…

 Basında çıkan haberler üzere harekete geçen Akçakoca Belediye zabıtası, 5 metrekarelik alanın dışına çıkan bölgeyi mühürleyerek hafriyat sahasını kapatıyor.

Zabıtanın tuttuğu tutanak sonrası encümen vatandaşa 75 bin tl ceza ve kiralama sözleşmesine uymadığı için sözleşme tek taraflı iptal ediliyor ( en azından basına söylenen bu)

75 bin TL ceza kesilen vatandaş toprak döktüğü alanı kaldırmak için belediyeden izin istiyor.

Belediye başkan yardımcısı Şenol Yazgan, alandaki toprağın kaldırılması için zabıtayı bilgilendiriyor, açılan şeritten içeri giren müstecir toprağı kaldırma yerine toprak doldurduğu bölgeyi tesviye ederek  düzeltme yapıyor.

Önündeki bütün engelleri bir bir bertaraf eden  ve muhtemelen toprağı kaldırdım diye encümenin kestiği  75 bin TL’lik cezayı da iptal ettirecek  olan şahız aynı yere 5 metrekarelik büfesini bugün yerleştiriyor.

İşte, ‘üniversite kürsülerinde sahil işgali nasıl yapılır’, diye,  uygulamalı ders notu olarak okutulacak günün  kısa özeti…

 ***

Sayın valim Cevdet Atay,

Sayın Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can,

Ve sayın Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz…

 5 metrekare olarak kiralanan alanı 2-3 dönümünü kanunsuz  bir şekilde işgal edilmesine göz yummayın.!  Yetkilerinizi  kullanın ve bu alanı halka bırakın!  

 İşgale göz yumarsanız ne mi olur,  Edilli plajında bu yıl olan otopark parası, masa parası, işgaliye parası, şemsiye parası gibi şikayetlerin tamamı, gelecek yıl işgal edilmemiş bu sahillerde  olur...

Akçakoca TV

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Engin solak
    Engin solak
    8.08.2023 14:43

    Önce böyle kıyıda başlar sonra sahile iner şezlong şemsiye koyar sonra fiyatı koyar halk havluyu biraz zor atar oraya buralarda DATÇA'DA örnekleri çok millet isyanlarda belediye kendisinin madem böyle bir iştiraki var kendi işletsin datça belediyesi kendisi sosyal tesisler adı altında fiyatlar uygun halk memnun birilerini memnun etmek için halkına haksızlık yapıp birilerinin kaymak yemesine bakmasın bir akçakocalı olarak kaygım buralardaki gibi olmasın.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız