Mavi Bayrak geçici olarak indirildi

Akçakoca Belediyesi tarafından işletilen Kale Plajın’nda Mavi Bayrak krizi…

Mavi Bayrak geçici olarak indirildi
5.08.2023 - 12:09
Güncelleme 5.08.2023 - 12:32
Haber Merkezi
1416
1

Akçakoca turizminin en önemli kalelerinden olan Mavi Bayraklı Kale plajında, wc polemiği yüzünden bayrak geçici olarak indirildi.

Türkiye Çevre ve Eğitim Vakfı tarafından 2009 yılından beri verilen verilen Mavi Bayrak, Kele plajından indirildi.

Akçakoca Belediyesiyle TURÇEV arasında yaşanan tuvalet krizi, Mavi Bayrağın geçici olarak indirilmesine neden oldu. Kale içine gelen ziyaretçilerin kullanımı için yapılan tuvaletlerin standartlara uygun olmadığını ileri siren TURÇEV yetkililer, tuvaletin kapatılmasını ya da başka bir alana taşınmasını istedi, belediye yetkililerinin sezon ortasında taşınma işleminin yapılamayacağını sezon bittikten sonra tuvaletleri kaldırabileceklerini söylemelerine rağmen TURÇEV yetkilileri bayrağı gönderden indirdi.

Her yıl 15 Haziran – 30 Ağustos tarihleri arasında göndere çekilen bayrağın yeniden aynı yerine koyulması için  görüşmelerin devam ettiğini söyleyen belediye yetkililer, krizin kısa sürede çözüleceğini umduklarını belirttiler.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • sedat
    sedat
    5.08.2023 12:15

    BELEDİYE TURÇEV DEN DAHA İYİ Mİ BİLECEK ,,TABİİ Kİ TURÇEV İN STANDARTLARINA ..ÖLÇÜMLERİNE GÖRE YAPILMALI

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız