Ayazlı ve Yeni Mahalle’de imar anketi yapılacak

Akçakoca Belediyesi, Ayazlı ve Yeni Mahallede mini Referandum yapıyor. İmar planlarından kaynaklanan mağduriyetleri giderecek çalışma yarın yapılacak.

Ayazlı ve Yeni Mahalle’de imar anketi yapılacak
2.08.2023 - 14:29
Güncelleme 2.08.2023 - 15:14
Haber Merkezi
926
2

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz yaptığı açıklamada,  Akçakoca Revizyon İmar planlarının yapımına 1. Etap bölgesi olarak en fazla imar mağduriyetinin yaşandığı Ayazlı ve Yeni Mahalle’den başlanacağını söyledi Yanmaz  Bu kapsamda vatandaşa çağrıda bulunarak, yarın “Mahallenizde imar planlarının yeniden yapılmasını istiyor musunuz?” anketine katılmalarını istedi

BELEDİYEDEN YAPILAN AÇIKLAMADA:

"Akçakoca Belediyesi olarak yaklaşık 4,5 yıldır vatandaşlarımızın, imar planlarından kaynaklanan mağduriyetlerini dinledik.  Çoğu vatandaşımız, imar planları yapıldıktan çok sonra  parsellerinin yol, park gibi kamusal alana dönüştüğünü öğrendiği için itiraz sürelerini kaçırmışlar, bir çoğu da itiraz etse de itirazları reddedilmiş. Önceki yönetimler, bu mağduriyetlere çözüm üretmemiş olduğundan mülkiyet sahipleri çıkmaza sokularak anayasal hakları olan mülkiyet haklarını kullanamaz hale gelmiştir. Kurumumuza gelen müracaatlar incelendiğinde, mağduriyetlerin  en fazla Ayazlı ve Yeni Mahallelerinde olduğunu tespit ettik. Bu nedenle Akçakoca Revizyon İmar planlarının yapımına 1. Etap bölgesi olarak bu mahallelerden başlanmasını uygun buldum.

Önceki imar planlarından farklı olarak , planların yapımına, o mahallenin mülkiyet sahiplerinin karar vereceği, planların yapımı sırasında da vatandaşlarımızın söz sahibi olacağı, Belediye ve Vatandaşın her süreçte istişare edeceği bir çalışma yapacağız.

Perşembe günü bu çalışmanın ilk aşaması olarak Ayazlı ve Yeni mahallede sandık kurarak, sizlere “Mahallenizde imar planlarının yeniden yapılmasını istiyor musunuz?” sorusunu soracağız.  Tüm mülkiyet sahiplerini oy kullanmaya davet ediyorum. Gelin, Mahallenizdeki imar planlarını birlikte yapalım."


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • OSMANİYELİ
  OSMANİYELİ
  3.08.2023 12:56

  Osmaniye mahallesi bitti.Şimdi sıra bu mahallelere geldi.Osmaniyedeki küçük caminin karşısında yükselen binaya bakın tam 9 kat.Bu ne iştah.Hani kot adı altında imar değişikliği yaptılar ya.YANMAZ ın derdi rant.

 • çuhalılı
  çuhalılı
  2.08.2023 18:46

  osmaniye mahallesinde neden yapılmıyor ..bir tarafa 5 kat -6 kat veriliyor .. 10 metre ötesi 3 kat bu ne adaletsizlik

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız