Yanmaz belgeyle cevap verdi

300 bin Euro danışmanlık ücreti balon oldu…

Yanmaz belgeyle cevap verdi
11.07.2023 - 12:58
Haber Merkezi
1237
3

Akçakoca Belediyesi tarafından Dünya Bankası aracılığı ile kullanılacak 12,5 milyon ve 10 milyonluk iki aşamalı kredide AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’nun “300 bin Euro danışmanlık ücreti veriliyor” açıklamasına karşı Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, belgesi ile bir açıklama yaparak cevap verdi.

Akçakoca’da, belediyenin kullanacağı 2 aşamalı ve toplam 22,5 milyon Euro değerindeki krediyle ilgili AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’nun asılsız söylemlerine karşın Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’dan belgesi ile cevap geldi. Akçakoca Belediye Meclisi sonrası Yanmaz ile Sarıoğlu arasındaki tartışmayla birlikte Sarıoğlu yaptığı açıklamada Akçakoca Belediyesi’nin 300 bin Euro danışmanlık ücreti ödediğini iddia etmiş ve belediyenin zarara uğratıldığını söylemişti.

300 BİN EURO DANIŞMANLIK ÜCRETİ BALON ÇIKTI

Bunun üzerine Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz bir açıklama yaparak belgesi ile danışmanlık ücreti adı altında bir ücret ödemediklerini söyledi. Yanmaz, “AK Parti İlçe Başkanı Akçakoca Belediyesi’ni danışmanlık hizmeti adı altında ödeme yapıldığı gerekçesi ile belediyeyi suçladığı bir bölüm var. Yapacağımız açıklamada Akçakoca Belediye Başkanı’nın Mali Hizmetler Müdürü ve muhasebeden resmi olarak yapılıyor. Birileri öyle at bir taş kuyuya 40 akıllı çıkarsın diye açıklama yapmıyoruz. Ben size metni okumak istiyorum. Belediyemiz ile İller Bankası A.Ş arasında imzalanan sürdürülebilir şehirler projesi 2-ek finansman için hazırlanan projeler kapsamında 13.01.2023 tarihinde tarafımıza iller bankasından gelen yazıya istinaden 12.500.000 Avro kredi için iller bankası payımızdan teminat olarak ki teminat belediyelere geri ödeniyor, 251 bin 508 lira kesinti yapmış olup, danışmanlık hizmeti adı altında bir ödeme yapılmamıştır. Bundan ayrı bir gerçek var mı? Belediye böyle bir danışmanlık ücreti ödemiş mi? Belediyeyi algılarla yönetmeye çalışıyorlar. Küçük siyasi hesaplar uğruna belediyeyi kötülemeye çalışıyorlar. Biz buna cevap vermek zorunda kaldık. Belge yalan söyler mi? İnanmayan varsa aşağı iner ve öğrenir. Eğer Ferhat bey yalan söylüyorsa hakkında da açılır. Algı yaratılarak bizleri, İller Bankasını töhmet altında bırakan bir açıklama yapılıyor. Ben bunu kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. İnanan, inanmayan gelsin baksın. Danışmanlık adı altında bir ücret ödenmemiştir” dedi.

KREDİDEN GELEN PARA BELEDİYE KASASINA GİRMEYECEK

Yanmaz, kredi aracılığı ile gelen paranın belediye kasasına girmeyeceğini vurgulayarak “İller Bankası bu anlaşmaları yapar. Şu yanılgıyı da söyleyeyim. Bu para Akçakoca Belediyesi’nin kasasına gelmiyor. Bu para İller Bankası ile Dünya Bankası arasında. Biz sadece projeleri denetliyoruz. Bizim parayla bağımız yok. Sadece projelerin gidişatını kontrol edeceğiz ve izleyeceğiz. Bizim kasamıza girmeyen parayı nereden vereceğiz. Ona inanlar git 300 bin Euro’luk faturayı al. Akçakoca Belediyesi’ni bu kadar kola mı? İller Bankasını suçlamak bu kadar kolay mı?” ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Ramazan üçüncü
  Ramazan üçüncü
  14.07.2023 04:51

  Bu ülkede bir tv muhabirinin bir çocugu kandirarak yaptigi haberi parti liderleri mitinklerde neler dediler neler. DERLER M.OKAN YANMAZ BAŞKANİM DERLER DAHA NELER DERLER NELER SİZİ BİLEN BİLİYOR TANİYAN TANİYOR

 • Ramazan üçüncü
  Ramazan üçüncü
  14.07.2023 04:51

  Bu ülkede bir tv muhabirinin bir çocugu kandirarak yaptigi haberi parti liderleri mitinklerde neler dediler neler. DERLER M.OKAN YANMAZ BAŞKANİM DERLER DAHA NELER DERLER NELER SİZİ BİLEN BİLİYOR TANİYAN TANİYOR

 • Emekci
  Emekci
  11.07.2023 19:45

  Belediye çalışanları aylıkları ödeniyormu Ödeniyorsa nasıl ne şekilde ödeniyor Hiç araştırdınızmı

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız