Sarıoğlu ittifakı bitirdi!

AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu ile MHP’li Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz Meclis sonrası tartıştı. Sarıoğlu, Yanmaz'ın üzerine yürüyen Sarıoğlu , koridorlarda, “ittifak mittifak yok abi” diye bağırdı.

Sarıoğlu ittifakı bitirdi!
6.07.2023 - 17:57
Güncelleme 7.07.2023 - 07:01
Haber Merkezi
1746
5

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esved Sarıoğlu, Cumhur İttifakını darmaduman etti…

3 Haziran pazartesi günü meclis oturumuna gelmeyen AK Parti Belediye meclis üyeleri, bugün yeniden toplanan meclis oturumuna tam kadro katıldı.

Yeni arıtma tesisi için kullanılmak istenen 5 yıl geri ödemesiz Dünya Bankası kredisi için AK Parti gurubu ısrarla karşı çıktı.

Yapılan görüşmelerin ardından oylamaya geçildi. MHP ve İYİ Parti ve bağımsız meclis üyelerinin oy çokluğu ile geçen oylama sonrası tartışma çıktı.

AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu ile MHP’li Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, meclis sonrası koridorda tartışmaya başladı. Kredi kullanımını onaylamayan Sarıoğlu, Akçakoca’da Cumhur ittifakını bitirdi.

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın meclis toplantısını ardından AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu ile aralarında çıkan gerginlikle ilgili , “ Dünya Bankası (DÜ) tarafından Karşılanan ve İller Bankası tarafından yürütülen ve Çevre Şehircilik Bakanlığı onayı ile 5 yıl geri ödemesiz kullanılacak kredi ile Akçakoca’ya kazandırılacak projeleri yaklaşık 2 aydan beri meclisi bilgilendirdik. Söyledik. İzah ettik. Bu kredi Akçakoca’nın menfaatine diye. Zaten kullanılacak olan projeleri seçimlerden sonraya kalabilir. Ancak aradan 2 ay geçmesine rağmen hala AK Parti grubunu buna ısrarla itiraz etmesini anlamadım. Bu sebeple AK Parti ilçe Başkanı Esvet Sarıoğlu ile aramızda gerginlik oluştu. Kendisi ittifakın bittiğini söylemiştir. Bizler onun söylemlerini ciddiye almıyoruz. Cumhur İttifakı olarak Sayın Cumhurbaşkanımız ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ne dediyse aynı yolda devam ediyoruz” Dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (5)

 • Sertan
  Sertan
  7.07.2023 10:06

  Okan yanmaz hiç bir zaman ittifakın başkanı gibi çalışmadı ki ittifakı bozan Esvet olsun. İttifakı baştan beri yok sayan belediye başkanıdır. CHP li belediye gibi çalışıyor. Milli ve manevi değerlere saygısı yok ki. Her taraf tekel büfesi doldu, kaldırımlar da yürüyecek yer kalmadı, plajlara parasız giremez olduk, hizmet??!!!

 • Kaptan Onur
  Kaptan Onur
  7.07.2023 08:45

  Çevre ve şehircilik bakanlığının onayı ile diyor , neyin kafasını yaşıyorsunuz , para başka yere gidecekmişmiş , bunların amacı iyi parti evet dedi diye ,yahu adam akçakocaya bişeyler yapmaya çalışıyor sırf AKP li diye karşı çıkanları savunuyorsunuz , Allah bu millete akıl fikir versin

 • Karadeniz
  Karadeniz
  7.07.2023 03:25

  Cumhur itifakına zarar verenin ak partide işi olamaz.

 • Kaptan
  Kaptan
  7.07.2023 00:25

  Hem suçlu hem güçlü bu Okan,ulaaaa Okan senin kabadayiligin Ahmet dağında geçer okaaaann çakma başkan okan

 • Saadettin
  Saadettin
  6.07.2023 21:43

  Esvet başkan haklı. Borç alacaksan kendi döneminde ödemek üzere alaçaksın. Başkasının döneminde ödenecek borcu almamalısın. Paranın nereye gideceğini herkes biliyor arıtma dışında her yere

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız