Tarihi Ceneviz kalesine turist akını

Akçakoca ilçesinde geçtiğimiz yıllarda restorasyonu tamamlanan ve UNESCO'nun Geçici Dünya Mirası Listesi'nde yer alan tarihi Ceneviz Kalesi yoğun turist akınına uğruyor. Başkan Yanmaz, ''Herkesi Akçakoca Ceneviz kalesine davet ediyoruz." dedi.

Tarihi Ceneviz kalesine turist akını
12.06.2023 - 09:06
Güncelleme 12.06.2023 - 10:16
Haber Merkezi
1050

Geçtiğimiz yıllarda restorasyonu tamamlanan ve UNESCO'nun Geçici Dünya Mirası Listesi'nde yer alan tarihi Ceneviz Kalesi'ne hem Düzceli vatandaşlar tarafından hem de il dışındaki vatandaşlar tarafından yoğun bir ziyaret akınına ev sahipliği yapıyor.

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, yaptığı açıklamada, havaların ısınmasıyla birlikte Ceneviz kalesinin hizmete girdiğini söyledi ve herkesi Akçakoca Ceneviz kalesine davet ederek şu ifadelere yer verdi:

 " Akçakoca'yı ziyaret eden misafirlerimiz. Biliyorsunuz ismi Akçakoca ile özdeşleşen Ceneviz kalesinde bulunmaktayız. 10 yıldır kapalı olan kaleyi hizmetlerinize sunduk. Ziyaretleriniz bekliyoruz. Herkesi Akçakoca Ceneviz kalesine davet ediyoruz. Nedeni işte güneş, işte doğa, yeşillik, plaj ve rahat edebileceğiniz, gününüzü hoş edebilecek alanlar mevcut. Ve vaktinizi çok rahat edebileceğiniz gibi gün batımının en güzel anını yaşayabileceğiniz bir yer burası.''

 

Başkan Yanmaz, ayrıca Ceneviz kalesinin bölgenin en güzel alanlarından birisi olduğuna vurgu yaparak, ''Herkesi Akçakoca Ceneviz kalesine davet ediyoruz. Nedeni işte güneş, işte doğa, yeşillik, plaj ve rahat edebileceğiniz , gününüzü hoş edebilecek alanlar mevcut" dedi.

Ceneviz Kalesini ziyaret etmek isteyenler aynı şekilde kalenin içinde yer alan oturma alanlarında ve kafeler de oturarak keyifli sohbetler eşliğinde deniz manzarasının keyfini doyasıya çıkartma fırsatı yakalıyor.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız