Dünya Bankası'ndan belediyeye 12 milyon euro kredi...

Akçakoca Belediyesi,  finansmanı Dünya Bankası tarafından karşılanan İller Bankası’nın garantörlüğünde 12 milyon 500 bin Euro tutarında kredi çekmeye hazırlanıyor.

Dünya Bankası'ndan belediyeye 12 milyon euro kredi...
2.12.2022 - 09:21
Güncelleme 2.12.2022 - 13:56
Kaynak: Haber Merkezi
2484

Akçakoca Belediyesi,  finansmanı Dünya Bankası tarafından karşılanan İller Bankası’nın kontrolünde 12 milyon 500 bin Euro tutarında kredi çekmeye hazırlanıyor.

Dünya Bankası (DÜ), Tarafından Karşılanan ve İLLER Bankası tarafından yürütülen, Sürdürebilir şehirler projesi kapsamında  Akçakoca Belediyesinin 12 bin 500 milyon Euro kredi almaya hazırlandığı öğrenildi.

Bu günkü Türk parası karşılığı 237 milyon TL olan kredi ile Akçakoca Belediyesinin Hüseyin Yanmaz Kapalı Pazaryerinin bakım, onarım ve  çatısına kurulacak güneş enerjisi panelleriyle  kendi elektriğini üretmeyi hedeflediği, bunun yanı sıra üniversite yolu, bisiklet yolu, yeni arıtma tesisi, Yukarı mahalle mezarlığı bölgesine yeni itfaiye binası, elektrikli toplu taşıma aracı  gibi  şehrin bir çok altyapı eksikliğini gidereceği öğrenildi.

Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz imzasıyla meclis üyelerine gönderilen teklifin, Belediye Meclisi’nin Aralık ayı birleşiminde müzakere edilerek oylanacak.


Editör: N. Cingirt