BELEDİYE ARAÇ FİLOSU GÜÇLENİYOR

30.12.2021 - 09:15
Haber Merkezi
1648

Akçakoca Belediyesi araç envanterine kazandırılan yeni çöp kamyonunun ilk test sürüşünü Başkan Yanmaz yaptı.

Akçakoca Belediyesi vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak için araç parkurunu genişletmeye devam ediyor. Belediye, hibe olarak aldığı 1 adet çöp kamyonunu araç filosuna ekledi.

Akçakoca  Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz’ın  diyalogları ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından yaklaşık 800 bin TL değerindeki çöp kamyonu Akçakoca Belediyesi’ne ve ilçeye kazandırıldı. Akçakoca genelinde 6 çöp kamyonu ve 24 personel ile temiz şehir anlayışı ile çöpler toplanarak vatandaşa hizmet veriliyor. Akçakoca’nın her geçen gün büyümesi ve gelişmesi nedeni ile ihtiyaç duyulan 11+1 m³’lük çöp kamyonu İlçede kullanım alanlarında kullanılmaya başlanacak.

Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz yaptığı açıklamada; “Sevgili Akçakoca’lı Hemşehrilerim bildiğiniz üzere Akçakoca’nın nüfusu 30 bin yaz nüfusu 250- 300 bin civarına çıkıyor.Dolayısı ile özellikler yaz aylarında yoğun mesai harcamak zorunda kalıyorduk.Çöp Kamyonu ihtiyacımızı Çevre, Şehirçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza ileterek talebimizi oluşturduk. Çöp Kamyonu talebimizi Sağolsun Çevre, Şehircilik ve İkli Değişikliği Bakanımız Murat Kurum destekleyerek belediyemize hibe etti.İnşallah önümüzdeki dönemlerde çöp sorunu ile ilgili bir sıkıntımız kalmayacak.Bu aracın İlçemize kazandırılmasında Çevre Şehirçilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’a Ak Parti Düzce İl Başkanımız Mustafa Keskin’e, Mhp Düzce İl Başkanımız İlhami Caboğlu’na çok teşekkür ediyorum. Belediye olarak amacımız hemşehrilerimize hizmet üretmek, araç filomuza kazandırdığımız çöp kamyonumuz ilçemize hizmet vermeye bugün itibari ile başladı.İlk günkü heyecan ile İlçemiz için gece, gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. İlçemize hayırlı olsun” dedi.


Editör: N. Cingirt