Akçakoca Belediyesi yangın bölgesine yardım eli uzatıyor

Akçakoca Belediyesi vatandaşlardan gelen yardımları yangınların devam ettiği bölgeye ulaştıracak.

Akçakoca Belediyesi yangın bölgesine yardım eli uzatıyor
4.08.2021 - 17:21
Haber Merkezi
1406

Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz, ülke genelinde meydana gelen orman yangınlarının bölgede uzun yıllar etkisini gösterecek büyük tahribatlara yol açtığını ve yeşil alanların yok olmasına sebep olduğunu söyledi. Başkan Yanmaz, yangında evleri zarar gören vatandaşlara yardımda bulunmak isteyen Akçakoca  halkının yardımlarını Akçakoca Belediyesi olarak bölgeye ulaştıracaklarını ifade etti.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde yangınla mücadele eden vatandaşların feryatlarına sessiz kalmayan Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz Akçakoca’da yardım kampanyası başlattı. Yanmaz, yaşanan felaketle birlikte evlerini kaybeden ve yardım bekleyen vatandaşlar için Umut Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Birimi tarafından başlatılan dayanışma çağrısına tüm Akçakocalıları davet etti.

Akçakoca Belediyesi, yürekleri burkan orman yangınlarında mağdur olan vatandaşları yalnız bırakmayacak. Antalya’nın Manavgat ilçesinde  bir haftadır devam eden orman yangını ile mücadele eden vatandaşlar için yardım kampanyası başlatan Akçakoca Belediyesi Umut Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Birim Gönüllü Koordinatörü Nursen Yanmaz ‘’ATEŞİ BİRLİKTE SÖNDÜRELİM’’ kampanyasına tüm vatandaşları davet etti.

İHTİYAÇ LİSTESİ (Kullanılmamış veya çok az kullanılmış)

1- Çarşaf, yorgan, yastık

2- 6'şar kişilik tabak, çanak, çatal, kaşık, tencere, su bardağı vs. (Takım halinde)

3- Beyaz eşya

4- Ev tipi tüp

5- Kanepe vs. ev eşyası

Ayrıca;

Hayvanları yangında telef olan köylülerin acısını hafifletmek ve bütçelerine katkı sağlamak maksadıyla Akçakoca Belediyesi, hayvanları telef olan ailelere  keçi,  koyun ve  düve yardımı yapılması maksadıyla kampanya başlatmıştır.

Yardımlarınız için hesap numarası: TR 28 0001 2009 3280 0005 0000 59

Yardımlarınızı ulaştırabileceğiniz adres: Akçakoca Belediyesi Umut Işığı Birimi

İrtibat No: 0380 611 41 10

www.akcakoca.bel.tr


Editör: N. Cingirt