1 TEMMUZ İTİBARİYLE ÇINAR CADDESİ ARAÇ TRAFİĞİNE KAPANIYOR

1 TEMMUZ İTİBARİYLE ÇINAR CADDESİ ARAÇ TRAFİĞİNE KAPANIYOR
30.06.2021 - 11:49
Kaynak: Haber Merkezi
1291

1 Temmuz 2021 tarihi itibariyle Çınar Caddesi, akşam saatlerinde araç trafiğine kapanacak ve yaz boyunca vatandaşlara gezinti yolu olarak hizmet vermeye devam edecek.

 Her yıl yaz sezonu boyunca akşam saatlerinde araç trafiğine kapatılan Akçakocalılar ilçeye gelen misafirler  için yazın başlangıcı sayılan Çınar Caddesi yürüyüşleri başlıyor.

Geleneksel olarak Akçakoca’da yazın başlangıcı olarak kabul edilen, vatandaşların aileleri ve arkadaşlarıyla sohbet dolu yürüyüşler yaptığı, denizi ve günbatımını izleyebildikleri Çınar Caddesi yaz sezonu boyunca akşam saatlerinden itibaren yayaların kullanımına açılacak.

Akçakoca Belediye Başkanı M. Okan Yanmaz: ‘’Vatandaşlarımız bir yıl boyunca pandemi kısıtlamaları dolayısıyla zor günler geçirdi. Pandeminin etkisinin kısmen azaldığı ve aşılama çalışmalarının da hızlandığı bu günlerde tatilin ve Akçakoca’nın keyfini sürmeyi fazlasıyla hak ettiler. Vatandaşlarımız; maske-mesafe kurallarına dikkat ederek, 1 Temmuz itibariyle akşam saatlerinde Çınar Caddesinde gezintilere çıkmaya başlayabilirler. Tüm Akçakocalı hemşerilerimize ve yaz boyu şehrimizi ziyaret edecek misafirlerimize şimdiden iyi tatiller diliyorum.’’ Şeklinde konuştu.

Ayrıca 1 Temmuz itibariyle Çınar Caddesi gündüzleri tek yönden araç trafiğine  hizmet vermeye devam edecektir.


Editör: N. Cingirt