SEL BÖLGESİNDE İNCELEME YAPILDI...

SEL BÖLGESİNDE  İNCELEME YAPILDI...
3.07.2021 - 23:26
Haber Merkezi
2002

Akçakoca ilçesinde  etkili olan sağanak yağış  derelerin taşmasına,  bazı bölgelerde ise  su taşkınlarına neden oldu. Beraberinde ki bir heyetle bölgede inceleme yapan Vali Cevdet Atay, Akçakoca Belediye Başkanı M. Okan Yanmaz ve  Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk’ten bilgi aldı.

Akçakoca ilçesinde etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Akçakoca ilçe merkezinden geçen Çivi Deresi, Değirmenağzı deresi ve Çuhallı çarşı başta olmak üzere Esmahanım, Uğurlu, Karatavuk, Yenice,  Arabacı köyü, Edilli ,  Sarıyayla ve Fakıllı, köylerinde su taşkını meydana geldi.

Fakıllı köyünde bulunan mağarada 1’ i çocuk 7 kişilik aile  mahsur kaldığı yerden kurtarılırken, su taşkınlarının olduğu diğer bölgelere iş makineleri yönlendirildi.

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ile birlikte şehir merkezinde incelemede bulunan Düzce Valisi Cevdet Atay, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ve Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk’ten bilgi aldı, alınan son tedbirleri gözden geçirdi.

Yapılan inceleme sonrası açıklama yapan Vali Atay, "Allah'a şükür can kaybımız yok. Yetkililerimiz olay yerinde. Bizde buradayız. İş makinelerimiz ve operatörlerimiz bölgede çalışmalarına başladı. Herkes görevinin başında. Bu gecede kısmen yağış bekleniyor. Buradan muhtarlara çağrı yapıyoruz. Arkadaşlarımızda konu ile ilgili görüşme yapıyorlar. Riskli evlerde kimse kalmasın. Biz hepsini misafir edeceğiz. En azından bu geceyi atlatalım. İlgi birimlerimiz olay yerlerinde. AFAD burada, DSİ burada, İl Özel idaresi burada tüm ekiplerimiz olaya müdahil ediyorlar" şeklinde konuştu.

Vali Atay’ın yaptığı inceleme gezisinde Akçakoca Belediye Başkanı desteklerini esirgemeyen Düzce Valisi Atay’a, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile  tüm mülki ve idari müdürlere teşekkür etti


Editör: N. Cingirt