CHP’den Havai Fişek Tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’a yüklendi. Abanoz, memleket yangın yerine dönmüşken bu neyin kutlaması diye sordu.

2.08.2021 - 08:32
Güncelleme 2.08.2021 - 09:58
Haber Merkezi
4424
3

Cumhuriyet Halk Partisi Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’a yüklendi. Abanoz, memleket yangın yerine dönmüşklen bu neyin kutlaması diye sordu.

Türkiye’nin Ege ve Akdeniz bölgelerinde devam eden yangınların  sebep olduğu can ve mal kayıplarının devam ettiği bir sırada Pazar günü akşamı Akçakoca Belediyesine ait Katamaran gezi teknesinde havai fişek gösterisi yapılmasını sert bir dille eleştirdi. Bu yanlıştan dönün diyen Abanoz, bu umursamaz tavrınızdan vazgeçin dedi.

TUĞRUL ABANOZ ŞU AÇIKLAMAYI YAPTI

“ Sevgili basın mensubu arkadaşlarım

Bilindiği üzere yurdumuzun büyük bir bölümü yangın söndürme ile mücadele ediyor.

Yanan ormanlar, evler, seralar, ahırlar, büyükbaş, küçükbaş hayvanlar,yaban hayatı...

Memleketin her köşesi biz nasıl destek oluruz,el birliğiyle bu kötü günleri nasıl aşarız diye düşünüp çalışırken, sel yaşayan, canını, malını kaybetmiş bir ilçe olarak bakıyoruz da Akçakoca belediyesinin katamaranın da havayı fişekler, eğlence, halaylar, müzik tavan yapmış.

Ey Allah dan korkmaz kuldan utanmazlar.

Yaptığınız yanlıştan dönmek için ne bekliyorsunuz.

Dikkat ediyorum sosyal medyada iki günden beri halk bu halinizi kınıyor.

Kınıyor kınamasına da sizde utanma yok.

Bir an önce bu yanlıştan dönünüz.

Destek vermeniz gerekirken, bu umursamaz tavrınızı şiddetle kınıyoruz.”

CHP AKÇAKOCA İLÇE ÖRGÜTÜ

Katamaran gezi teknesinde yapılan kutlamaları eleştiren kimi sosyal medya kullanıcıları, ortak acıların olduğu bir dönemde böylesi gösterilerin hoş olmadığı tepkisinde bulundu.


Editör: N. Cingirt