AK Parti'de İstifa tarihi belli oldu...

AK Parti 31 Mart yerel seçimlerinde Akçakoca ilçesinde belediye başkanlığına aday adayı olmak isteyen teşkilat mensupları için istifa süresinde son tarihi 24 Ağustos olarak belirledi.

AK Parti'de İstifa tarihi belli oldu...
18.08.2023 - 08:21
Haber Merkezi
1073

AK Parti'de ilçelerde belediye başkanı adayı olmak isteyen teşkilat başkanlarının 24 Ağustos'a kadar görevlerinden ayrılması gerekiyor.

24 Ağustos'taki son istifa tarihi teşkilatlarda görev alan isimler ve ilçe başkanları için geçerli olacak.

Seçimde aday adayı olmak isteyen ilçe başkanlarının 24 Ağustos'a kadar istifa edip başvurularını genel merkeze iletmesi gerekiyor.

Konuyla ilgili konuşan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, "31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için teşkilatlarımızdan aday olmak isteyen arkadaşlarımızın, MYK tarafından belirlenen son müracaat tarihi 24 Ağustos 2023'tür. Son müracaat tarihi 24 Ağustos olduğu için bu konuda niyetleri ve hedefleri olan arkadaşlarımız, ilçe başkanlarımız ve teşkilat mensuplarımız yavaş yavaş istifa etmeye başlamış olabilirler" dedi.

AK Parti'de aday adaylık başvuruları Kasım ayı başında alınmaya başlayacak. Adayların ise Ocak ayında açıklanabileceği ifade edildi. AK Parti ayrıca geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi büyükşehir adaylarını ilçelerden önce açıklaması bekleniyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız