Başkan adayları yeni yüzlerden seçilecek

Türkiye siyaset hayatına atıldığı günden beri kendini sürekli yenileyen AK Parti, 2024 yılı mart ayında yapılacak belediye başkanlığı seçimlerine yeni yüzlerle girme kararı aldı.

Başkan adayları yeni yüzlerden seçilecek
21.06.2023 - 08:59
Haber Merkezi
1400

Cumhurbaşkanı Erdoğan MKYK toplantısında bayram sonrasında yerel seçim çalışmalarının hızlandırılması talimatı verdi. Eylül ya da Ekim ayında yapılması planlanan olağanüstü kongre ile AK Parti vitrininde önemli değişiklikler gerçekleştirilecek. 2024 yerel seçimlerine yeni yüzlerle girilecek.

AYNI HATALAR TEKRARLANMAYACAK

Türkiye Gazetesi'nden Emrah Özcan'ın haberine göre; 2019 yerel seçimlerinde yapılan hatalar, bu seçimlerde tekrarlanmayacak. AK Parti'de önceki gün gerçekleştirilen MKYK toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram sonrasında yerel seçim çalışmalarının hızlandırılması talimatı verdi.

SEÇMENİN KIZDIĞI KONULAR ARAŞTIRILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2019'daki tabloyla karşılaşılmaması için kurmaylarına, 'Nerelerde hata yapılıyor? CHP'nin elindeki 11 büyükşehir belediyesi nasıl kazanılabilir? Seçmenin kızdığı konular neler? Parti dinamizmi nasıl artırılabilir?' sorularını sorduğu ve "Oy kaybının yaşandığı yerlere ağırlık verin, kayıpların sebeplerini araştırın. Seçmenin bir an önce çözülmesini istediği konular hakkında çalışmalarınızı tamamlayın ve bir an önce bana sunun. Rehavete asla kapılmayın." dediği öğrenildi.

YENİ YÜZLER YENİ VİTRİN

Türkiye siyaset hayatına atıldığı günden beri kendini sürekli yenileyen AK Parti, Eylül ya da Ekim ayında yapılması planlanan olağanüstü kongre ile parti vitrininde önemli değişikliğe gidecek. Parti,  olağan kongre sonrası taşra teşkilatlarında da yeniliğe gidecek. Kongre ile yenilenme sürecini tamamlayan AK Parti, 2024 yerel seçimlerine genç ve dinamik ekiple hazırlanarak seçmen karşısına yeni yüzlerle çıkacak.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız