Erdoğan Çakır'ı mı tarif etti!?

Parti grubunda yaptığı konuşmada Genel Kurul'da toplantılara katılmayan milletvekillerine sitem eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu millet size cebinden maaş veriyor. Görevinizi yerine getirmezseniz ben de milletim de size hakkını helal etmez. Aldığınız maaşlar haramdır, bunu da böyle bilin." ifadelerini kullandı.Erdoğan'ın sözleri, Düzce Ak Parti Milletvekili Fahri Çakır'ı akıllara getirdi.

Erdoğan Çakır'ı mı tarif etti!?
1.02.2023 - 16:27
Haber Merkezi
1519
2

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Muhalefeti eleştirip gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, daha sonra partisinin vekillerine de sitem etti.

"BEN DE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM"

Genel Kurul'daki toplantılara katılmayan vekillere seslenen Cumhurbaşkanı, "Burada üzülerek bir şeyi söylemek istiyorum; grubumuzun maalesef Genel Kurul'da toplantılara katılmada sıkıntı yarattığını dün öğrendim. Bu beni ciddi manada üzdü. Bu millet kendi kasasından maaşı veriyor ve bu maaşla, milletvekili arkadaşlarımız bu görevi yapıyor. Genel Kurul'da eğer yoklamalarda benim milletvekili arkadaşlarım bulunmazsa bu millet hakkını sizlere helal etmez. Kim gelmediyse ben de hakkımı helal etmiyorum. Bu sıradan bir olay değil." dedi.

"ALDIĞINIZ MAAŞLAR HARAMDIR"

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Eğer milletvekili olmuşsan burada görevini hakkıyla yerine getireceksin. Aldığınız maaşlar haramdır, bunu da böyle bilin."

AKILLARA FAHRİ ÇAKIR GELDİ

Erdoğan'ın bu sitem dolu sözleri, grup  ve meclis toplantılarına gerektiği gibi katılmadığı bilinen, Düzce'de dahi ortaya bir bakan geldiğinde çıkan Milletvekili Fahri Çakır'ı getirdi. Vekillik görevini ne kadar yerine getirdiği sık sık sorgulanan Çakır için " Acaba kulakları çınladı mı" sorusu da akıllara geldi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Akcakocali
  Akcakocali
  2.02.2023 18:52

  Kulaklarımı cinlayacak!!! güldürmeyin beni haramzade olmuş zaten,umrundami ki zaten,haram zıkkım olsun...

 • Akçakoca sakini
  Akçakoca sakini
  2.02.2023 18:22

  Fahri Çakıra kadar daha niceleri var.... Aklınıza bir tek omu geldi?

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız