İlçe başkanlığına Şener Şen getirildi

AK PARTİ CUMAYERİ İLÇE BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEN İSTİFA EDEN NECDET KELEŞ’İN YERİNE TEŞKİLATIN VE TABANIN BEKLENTİLERİNİN TERSİNE ŞENER ŞEN’İN GETİRİLMESİ SÜRPRİZ OLARAK DEĞERLENDİRİLDİ.

İlçe başkanlığına Şener Şen getirildi
1.10.2022 - 08:08
Kaynak: Haber Merkezi
2191

AK Parti’de istifa sebebiyle boşalan Cumayeri İlçe Başkanlığı görevine Şener Şen atandı.

AK Parti Cumayeri İlçe Başkanı Necdet Keleş, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden istifa etmişti. Keleş’ten boşalan göreve İl Başkanı Mustafa Keskin’in önerisi ve Genel Merkez’in onayı ile Şener Şen getirildi. Şen’i ilçe başkanlığı atama yazısı Keskin tarafından verildi.

Şener Şen’in 2023 seçimleri öncesi ilçe başkanlığı gibi önemli bir koltuğa getirilmesi, teşkilatta ve parti tabanında olumlu karşılanmadı. Teşkilatta daha tecrübeli ve liyakatli isimlerin bulunurken Şen’in tercih edilmesi, siyasi kulislerde eleştirilere yol açtı.

Başarılı ilçe başkanlığı yapan Necdet Keleş’in yerine getirilen Şen’in siyaseten güçlü bir isim olmadığı, kamuoyunda yeterince karşılığı bulunmadığı, özellikle seçim sürecinde partiyi başarıya ulaştıramayacağı ifade edildi.

Şener Şen’in AK Parti Cumayeri teşkilatının başına getirilmesinin seçmen nezdinde de negatif bir etki yaratacağı kulislerde konuşulmaya başlandı.

Şener Şen’in Milletvekili Fahri Çakır’a yakın bir isim olduğuna dikkat çekilerek, AK Parti’yi Cumayeri gibi önemli bir ilçede 2023 seçimleri öncesi sıkıntılı bir sürecin beklediği kaydedildi.


Editör: N. Cingirt