AK Parti'de seçim hazırlığı başladı

2023 seçimlerine bir yıldan daha az bir süre kaldı. Dün genel merkezde yapılan geniş katılımlı toplantı ile AK Parti'de de hazırlıklar resmen başladı.

AK Parti'de seçim hazırlığı başladı
24.08.2022 - 15:33
Haber Merkezi
2141

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün yapılan ilk toplantı ile AK Parti seçim hazırlıklarına resmen başladı.

Bu kapsamda seçim beyannamesi ve seçim manifestosunun içeriği üzerinde çalışmalar yapılacak.

Edinilen bilgiye göre beyannamede vurgu 2053 ve 2071 vizyonları olacak. 20 yıllık AK Parti iktidarında yapılanlara dikkat çekilerek, yeni vaatler sıralanacak. Ekonomiden dış politikaya, sağlıktan eğitime hangi alanda neler yapılacağı anlatılacak.

Seçim çalışmaları kapsamında da Genel Merkez’de tüm birimler kendi alanlarına ilişkin atılması gereken adımları tespit edecek.

Teşkilat Başkanlığı yapılacak miting programları ve teşkilatların saha çalışmalarına ilişkin program hazırlayacak.

Seçim İşleri Başkanlığı da sandık müşahitleri ve görevlilerinin tespiti ve bunların eğitimi için hazırlıklarını yapacak.

Tanıtım ve Medya Başkanlığı da seçim sloganları, müzikler ve görsel içerikler üzerine çalışma yapacak.

KESKİN: SEÇİME HAZIRIZ

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, teşkilat olarak seçime hazır olduklarını söyledi.

İl genelinde tüm sandıklarda görevli ve müşahitlerin belirlendiği, ayrıca köy ve mahalle temsilcilerinin oluşturulduğunu belirten Keskin, “Biz göreve geldiğimizden bu yana zaten sahadayız, vatandaşlarımızla sürekli diyalog halindeyiz. Teşkilatımız tüm birimleriyle her an seçim olacakmış gibi hazır halde.. İl, ilçe, belde, kadın ve gençlik kollarımızın yanı sıra il genel meclisi ve belediye meclisi üyelerimizle birlikte saha çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Düzceliler’in tercihinden eminiz ve rahatız” ifadelerini kullandı.

MHP ve AK Parti Beyanname hazırlayacak

AK Parti ve MHP'nin ayrı ayrı hazırlayacağı seçim beyannemelerinin ardından Cumhur ittifakının ortak seçim stratejisi de ortaya çıkacak.


Editör: N. Cingirt