Keskin okul tadilatları için konuştu: Gerekliydi...

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, okulların açılmasına bir ay kala hala devam eden tadilatların eğitimi aksatmaması için gerekli tedbirlerin alındığını söyledi. Keskin, " Bu tadilatlar gerekliydi" dedi.

Keskin okul tadilatları için konuştu: Gerekliydi...
11.08.2022 - 07:30
Haber Merkezi
1969

Yeni eğitim öğretimin başlamasına sayılı günler kala Düzce'de bir çok okulda tadilatlar devam ediyr. Ak Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, deprem görmüş birçok okulda güçlendirme çalışmasının yanı sıra bazı okullarda zorunlu tadilatlara başlandığını belirterek, “Bu tadilatların yapılması gerekliydi. İhaleler yapıldı, ödenekler temin edildi.  Bazı okullarımızdaki tadilatlar bu ay sonu tamamlanacak. Bazı okullarımızdaki işler ise yeni öğretim yılının ilk başlarında devam edecek. Valilik, Özel İdare ve Milli Eğitim bu konunun üzerinde hassasiyetle duruyor ve işlerin bir an önce tamamlanması için gerekli çalışmalar yapılıyor” dedi.

GEÇİCİ DÜZEN KURULACAK

Okulların 12 Eylül 2022 tarihinde açılacağına dikkat çeken Keskin, “Tadilatı bitmeyen okullarımızdaki öğrencilerin eğitiminin aksamaması için gerekli önlemler alındı. Bu durumdaki öğrenciler geçici olarak en yakın okula ya da aynı okulda başka sınıflarda eğitime başlayacak. Bu durum geçici olacak ve tadilat çalışmaları bittiğinde normal düzene geçilecek” ifadelerini kullandı.

Keskin, Düzce’deki eğitim yatırımlarının artarak devam ettiğini, öğrencilerin daha iyi koşullarda öğrenim görmesi için gerekli tüm ihtiyaçların karşılandığını kaydetti.

BAŞARI ORTALAMASI YÜKSELDİ

Düzce’nin son dönemde eğitimdeki başarısına dikkat çeken Ak Parti İl Başkanı Keskin, “Son yapılan sınavlarda ilimizin başarı ortalaması yükseldi. Düzce eski yıllara göre eğitimde daha başarılı bir seviyeye geldi. Amacımız, Düzce’yi eğitimde üst seviyelere çıkarmak” şeklinde konuştu.

 


Editör: N. Cingirt