AK Parti'de mevcut milletvekilleri için karne hazırlığı

AK Parti genel merkezi, 2023 seçim hazırlıkları kapsamında illerde yeni aday profilleri üzerinde çalışma başlattı. Düzce milletvekillerinin performansı konusunda hazırlanacak değerlendirme raporlarında Fahri Çakır’ın karnesinin kırıklarla dolu olacağı belirtiliyor.

AK Parti'de mevcut milletvekilleri için karne hazırlığı
11.06.2022 - 20:00
Güncelleme 11.06.2022 - 20:14
Haber Merkezi
2516

AK Parti yönetimi 2023 seçim hazırlıkları kapsamında illerde yeni aday profilleri üzerinde çalışma yaparken, bir yandan da mevcut milletvekillerinin performansı konusunda değerlendirme raporları hazırlamaya başladı. AK Parti kaynaklarından alınan bilgiye göre, aday gösterilecek isimlerin yeni seçim sistemine göre belirleneceğini altı çizildi.

AK Parti’de bir süredir 2023 seçimlerine dönük hazırlıklara hız verilmiş durumda. Bu doğrultuda illerde parti yönetimi tarafından seçim koordinasyon toplantıları yapılıyor ve teşkilata seçim hukuku, seçim günü yapılacaklar, sandık başı eğitimleri gibi konularda bilgi veriliyor. Bu çalışmalar sırasında her şehrin mevcut milletvekillerinin performansına yönelik gözlem de yapılıyor. Hem Cumhurbaşkanlığında oluşturulan bir ekiple hem de Genel Merkez yönetimi tarafından milletvekillerinin seçmen nezdindeki karşılıklarına yönelik nabız yoklaması yapıldığı belirtiliyor.

YENİ İSİMLER İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Türkiye Gazetesi'nden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre, AK Parti kaynakları “Teşkilatlarla, vatandaşlarla yapılan toplantılarda milletvekilleri ile ilgili gelen şikâyetler not ediliyor. Memnuniyet veya memnuniyetsizlikleri ölçülüyor. Hangi alanlarda milletvekillerinin eksikliği var, vatandaşla ilişkileri, yaptıkları çalışmalar konusunda değerlendirmeler yapılıyor. Bir anlamda 2023 seçimlerine yönelik milletvekilliği listeleri konusunda ön hazırlık yapılıyor” dedi. Cumhurbaşkanı ve parti yönetimi tarafından 2023 seçimlerinde aday gösterilecek yeni isimler ve yeni seçim sistemine göre ortaya çıkacak milletvekili dağılımı konusunda şehirlerde ayrı bir çalışma yürütüldüğü belirtiliyor.

HAZIRLIK 18 HAZİRAN’A GÖRE

Bu arada bir süredir Meclis kulislerinde özellikle de muhalefet tarafından 6 Kasım tarihinde erken seçim yapılacağı dillendiriliyordu. AK Parti kurmayları, bu tarihin Cumhur İttifakı cephesinde hiçbir şekilde konuşulmadığını, tam tersine bütün hazırlıkların 18 Haziran 2023 tarihine göre yapıldığını kaydetti.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ-YÜCEL KAYAOĞLU


Editör: N. Cingirt