AK Parti'den erken seçim çağrısına ilk cevap

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 'gündemdeki aciliyet' üzerine yaptıkları toplantı sonrası yaptıkları açıklamada iktidara erken seçim çağrısı yaptı. Millet İttifakı'ndan gelen erken seçim çağrısına ilk cevap Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan geldi. Turan, "Gündemimizde erken seçim yok. Bunun hiç kimseye faydası yok" dedi.

AK Parti'den erken seçim çağrısına ilk cevap
17.11.2021 - 20:26
Haber Merkezi
1398

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün Beştepe'de görüşme yapmasıyla birlikte Millet İttifakı partileri CHP ve İYİ Parti de bir sürpriz şekilde bir araya geldi.

Toplantı sonrası açıklama yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Akşener, iktidara erken seçime gidilsin çağrısı yaptı. Liderler, "Mutfaklarda yangın var. Türk Lirası olağanüstü değer kaybediyor fakat çözüm üretecek organ yok Türkiye'de. Normalde Merkez Bankası'nın fiyat istikrarıyla uğraşması gerekirken işlevini bırakmış, Türk Lirası'nın değer kaybetmesi, dövizin yükselmesine seyirci olarak bakan bir kurum. Garip bir yapıyla karşı karşıyayız. Türk Lirası eridikçe Türkiye ekonomik standartların tamamen altında bir ülke çıkıyor karşımıza. Her şeyi ucuzlamış. Fabrikaları ucuzlamış, kurumları ucuzlamış. İhracat yapacağız, cari fazla vereceğiz. Tamamen akıl dışı. Kendisine açık ve net çağrıda bulunuyorum. Yönetemiyorsun. Milletin sırtına daha fazla yük yükleme. Bu kadar yükü bu millet çekemez. Bir an önce Türkiye'nin seçime gitmesi gerekiyor. Yazıktır, günahtır. " açıklaması yaptı.

BÜLENT TURAN: GÜNDEMDE YOK

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrısına Twitter'dan cevap verdi.

Turan, "Türkiye’nin erken seçim gibi bir gündemi yok. Seçimler zamanında yapılacaktır! Türkiye, size rağmen, önündeki tüm engelleri aşma iradesine ve kararlılığına sahiptir. Bu gündeminizin hiç kimseye faydası yok." açıklaması yaptı.


Editör: N. Cingirt