Yunus Özay Er: AK Parti İddialara Cevap Vermeli...

Oxijen Medya yayın organlarında Fevai Arslan hakkında yayınlanan yazı dizisi ve iddialarla ile ilgili olarak bir görüş de İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er'den geldi. Başkan Er, '' Siyasetçiler haklarındaki iddialardan rahatsız olmamalıdır. Konuya sahip çıkması ve açıklama yapması gerekir. '' dedi ve AK Partili siyasilere büyük görev düştüğünü vurguladı.

12.02.2022 - 14:17
Özel Haber
2185

Geçtiğimiz günlerde 4. bölümü yayınlanan Fevai Arslan yazı dizisi hakkında Düzce siyasileri görüşlerini açıklamaya  devam ediyor. MHP Düzce İl Başkanı İlhami Cabaoğlu'nun ardından, İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er'de yazı dizisindeki iddialara ilişkin olarak bir açıklama yaptı.

Basının özgür bir zihniyetle çalışması gerektiğini vurgulayan Başkan Er, ''Biz İYİ Parti olarak yönetimde güçler ayrılığını savunan bir teşkilatız. Bu güçler ayrılığı yıllar boyunca yasama, yürütme ve yargı idi. Son dönemde özellikle son 30 yıl içerisinde dördündü ayağı oluşmuştur ve buda basındır. Ben basının özgür olmasına ve kuvvetler ayrılığının bir ayağı olması zihniyetiyle siyaset yapan birisi olarak, toplumda oluşan bu tip konularla alakalı yapmış olduğu çalışmaları çok önemsiyorum. Dolayısıyla kişiden bağımsız olarak söylüyorum, siyasetçisin kendine hakim olabilmesi ve doğru ile yanlışı ayırt edebilmesi açısından yapmış olduğunuz çok önemli bir iştir. Sonuç ne olursa olsun cesaretinizden ve ortaya koymuş olduğunuz mücadeleden ötürü sizleri kutluyorum.'' ifadelerini kullandı.

''SİYASETÇİLER İDDİALARDAN RAHATSIZ OLMAMALIDIR''

Konu hakkında en temiz ve kısa yolun yargı yolu olduğunu ifade eden Başkan Er,  ''Konu hukuki bir konudur. Ben şahsım olarak, masumiyet karinesine inanan birisiyim. Yani insanlar suçları ispat edilene kadar masumdurlar. Öncelikle bunu belirtmek isterim. Neticede ortada bir iddia var. Fakat bu şu demek değildir. Siyasetçi bir noktada toplumdan normal insanlardan ayrılır, rahat hareket eder, istediği soruya cevap verir istediğine cevap vermez gibi bir hak olmadığına inanırım ben. Benimde siyaset hayatım boyumca hakkımda iddialar olduğunda ben soluğu koşa koşa adliyede almışımdır. Şahsım adına incelenmek istediğimi ve iddiaların araştırılması ile ilgili olarak gidip dilekçemi vermişimdir.  Buradaki en temiz en kısa yol budur.İnsanlar, özellikle siyasetçiler ortaya konan iddialardan rahatsız olmamalıdırlar. Neticede topluma hitap eden bir iş yapıyoruz benim önerim budur.'' şeklinde konuştu.

''KONUNUN TEŞKİLAT ÜZERİNDEN DE İNCELENMESİ GEREKİR''

Açıklamaları sırasında Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'ye çok büyük bir görev düştüğünü ifade eden Başkan Er, ''Şunu da atlamamak gerekiyor, bahsi geçen vekilimiz, Düzce'de her hangi bir siyasetçi değildir.Uzun yıllar AK Parti'de yer almış ve il başkanlığı yapmış, akabinde bildiğim kadarıyla 3 dönem milletvekilliği yapmış şuan da belediyenin çok önemli bir iştirakinin de başında yer alan birisidir. Ben tekraren ifade etmek istiyorum Fevai Beyin hukuki açıdan suçu ispatlanana kadar masum olduğunu düşünüyorum. Burada AK Parti İl Başkanına çok önemli bir iş düşmektedir. Konuya sahip çıkması ve açıklama yapması gerekir. Burada konunun sadece şahıs üzerinden değil de teşkilat üzerinden incelenmesi gerekir. Bu noktada da Düzce Milletvekili Ayşe Keşir hanımefendiye de büyük iş düşüyor. Ve en önemlisi de mesai arkadaşı olması hasebiyle Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'ye çok büyük bir görev düşmektedir. Konu hukuki bir süreçtir ve bu konuda yargı yolunun açılması gerekir.''  diyerek sözlerini tamamladı.

Editör: N. Cingirt