TOZLU SİYASET SANDIĞININ KAPAĞINI AÇIYORUZ

İslam Keleş, Oxijen medya bünyesindeki yayın organlarında, Fevai Arslan'ın da içinde yer aldığı yakın tarihimize ışık tutan yazı dizisine başladı...

TOZLU SİYASET SANDIĞININ KAPAĞINI AÇIYORUZ
17.01.2022 - 15:10
Güncelleme 17.01.2022 - 15:26
Kaynak: Haber Merkezi
2317
2

TOZLU SİYASET SANDIĞININ KAPAĞINI AÇIYORUZ

Asrın en büyük felaketi olan büyük depremle sarsılan Düzce, 2002 yılından sonra iş başına gelen AK Parti iktidarı döneminde küçümsenmeyecek kamu yatırımlarıyla yeniden ayağa kalkmaya çalıştı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul Belediye Başkanlığı döneminden itibaren Düzce’ye ve Düzcelilere özel ilgisini bilmeyen yoktur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Düzce’nin her meselesiyle yakından ilgilenirken ve Düzcelilere gönülden sevgi duyarken, maalesef yereldeki bazı siyasetçiler 20 yıldır davayı kılıf yaparak siyaseti rant ve menfaat odaklı hale getirdiler.

Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti iktidarı Düzce depreminin izlerini silmeye, yaralarını sarmaya, Düzce’yi yeniden ayağa kaldırmaya gayret ederken, birileri de siyaseti paravan yapıp, elde ettikleri siyasi güçlerini kendi emelleri için kullanmakta sakınca görmediler.

Siyaseti kişisel rant ve menfaatleri için kullananlar kimler mi?

Aslında kamuoyunun bildiğini, sokaktaki her vatandaşın konuştuğunu açık bir şekilde dile getirmek ve “kral çıplak” demek istiyoruz.

Herkesin bildiği ancak kimsenin yazmaya cesaret edemediği Fevai Arslan’ın tozlu siyaset sandığının kapağını açıyoruz.

****

Peki bunu neden yapıyoruz?

Kendimizce birkaç nedenimiz var ve bu nedenlerin hepiniz için oldukça önemli olduğunu düşünüyoruz.

Birinci nedenimiz;

Birçok ilde yakalanan birlik beraberlik ve şehir ruhunun Düzce’de bir türlü yakalanamamasının en başlıca sebebi, siyaseti kişisel rant ve menfaati için kullanmakta sakınca görmeyen Fevai Arslan olduğu için..

Fevai Arslan ve onun gibiler yüzünden Düzce’miz AK Parti iktidarında geçen 20 yılı daha faydalı kullanamadığı gibi önümüzdeki yılları da kaybetmemesi için..

İkinci Nedenimiz;

Ak Parti önümüzdeki seçimlere, siyaseti tümüyle rant ve menfaati için yapan bu görünmez adam, kulisçi, satranç ustası ve siyasi atraksiyoncu kişilerden kurtulmadan, yani bir temizlenme, bir arınma olmadan girerse, istediği sonuçları elde edemeyeceğini düşündüğümüz için..

Hem AK Parti ve hem de Düzce’nin daha mutlu, daha huzurlu ve daha hızla gelişen bir il olmasına katkı sağlamak için bu yazıyı kaleme aldık.

****

Bu yazıyı yazacağımızı duyurduğumuz andan itibaren, bizi arayıp kibarca tehdit edenler, eli kolu uzundur ahtapot gibi, başınıza iş açarsınız diyenler…

Ne gerek var kurulu düzene çomak mı sokuyorsun diye serzenişte bulunanlar…

Ve…

En çok da tebrik edenler. Düzce’nin bunlar gibi oyun kurucu, kaoscu, adam yiyici siyasetçilerden kurtulması gerektiğini söyleyenler.

*****

Bu yazıyı okuyan herkes, bu kentin kent olma, bir bütün olma yolundaki en büyük engelinin üzerinden atlayıp geçmek için bu yazıya sahip çıkmalı.

Her AK Partiliyim diyen ve Reisi’ni seven, davasına inanan partililer, yaşadığı şehri seven Düzceliler, partiyi  bu tiplerden temizlemek için bu yazıya sahip çıkmalı.

Çünkü bu yazı Hem Düzce’nin hem de AK Parti’nin birlik beraberlik içinde olabilmesi için atılmış önemli bir adım…

Neden mi?....

2002 yılından 2022 yılına kadar, bir satranç ustası gibi siyasette ağlarını ören Fevai Arslan, belki de bu kente ve bu ülkeye pek çok yararı dokunacak insanı kendi siyasi ikbali için yedi ya da o başarılı insanlar Arslan nedeniyle partiden uzak durdu.

Kendi siyaset zincirini kurdu ve tek kriteri kendisine bağlılık ve sadakat oldu. Onun dışında kalan hiçbir şeyin kendisi için bir önemi yoktu. Ne Düzce’nin gelişimi, ne de partinin yükselişi onun için bir şey ifade etmedi. Çünkü tüm odağı kendisi ve sahipolduğunu düşündüğü güçtü.

Bu şehirde hiçbir hizmetin yapımına elini kolunu sürmedi… Ne maddi ne manevi, hiçbir külfetine omuz vermedi… İyi olan ne varsa duvar gibi önünde durdu… Kendi ihtiyaçları ve kendi talepleri sağlandığında en iyi dost, en iyi arkadaş, en iyi yoldaş göründü. Kendi çıkarlarının zarar göreceğini anladığı an ise en azılı düşman ve başrolünü senin oynayacağın ve kaybedeceğin oyunun kurucusu oldu.

*****

20 yıllık siyasi hayatı boyunca kimleri harcamadı ki!!!

Kendine biat etmeyen herkes, bu usta oyun kurucunun kurduğu oyunda kaybeden tarafında kaldı….

Siyasi kaos adeta vazgeçemediği bağımlılığı oldu. Kibri ve kinini gizledi, vakti geldiğinde kimseye acımadı.

Kendisine rakip gördüğü FarukÖzlü’nün ilk milletvekilliği adaylığının da önünü nasıl kestiği…

Özlü’yüMilli Savunma Komisyonu Başkanı olduğu dönemde, çıkardığıbrifing kriziyle belediye başkanı ve Vali ile nasıl karşı karşıya getirdiği...

Bey. Y ve Lal.Ç ile olan ilişkileri…

Abd. A. ile olan mal varlığı takasları…

Taş sektöründeki başarısı…

Fındık,gıda, enerji, inşaat ve siyaset baronları ile olan ilişkisi…

Dedik ya…

Tozlu Siyaset sandığının kapağını açıyoruz.

Çünkü hiçbir şey gizli kalmaz…

Haftaya aynı gün aynı köşede buluşmak üzere…

İslam KELEŞ


Editör: N. Cingirt