FEVAİ ARSLAN İLE İLGİLİ BU İDDİALAR ÇOK KONUŞULUR...

FEVAİ ARSLAN İLE İLGİLİ BU İDDİALAR ÇOK KONUŞULUR...
14.06.2021 - 15:07
3162
5

Düzce Belediyesine bağlı  iktisadi işletme olan BELTAŞ yönetim kurulu başkanı AK Parti eski milletvekili Fevai Arslan ile ilgili müthiş bir iddiada ortaya atıldı. 

Uzun yıllar AK Parti il başkanlığı ve ardından 2 dönem milletvekilliği yapan Arslan için son iddia şöyle: 

 

Düzce Belediyesi’nin çevre düzenlemesi, kaldırım ve yol yapımı için kullandığı özel granit taşların, Arslan’ın da ortağı olduğu İzmir’in Bergama ilçesinde  bulunan bir taş taş ocağından Düzce Belediyesi’nin Çamköy bölgesinde bulunan belediye şantiyesine getirildiği iddia edildi. 

 

İddia sahibinin haber merkezimize gönderdiği ihbar mektubunda, eski vekil Arslan’ın, ortağı olduğu Bergama’da ki taş ocağında üretilen granit taşların Düzce Belediyesine ait Çamköy şantiyesine  getirildiği ve burada belediye çalışanları tarafından işlenerek piyasaya sürüldüğünün altı çizildi.

Yapılan işlemden kamunun nasıl bir kazanç sağladığı bilinmezken, Aslan payının Fevai Arslan’ın ortağı olduğu Bergama merkezli taş ocağı şirketine gittiği iddiaları ise Düzce kamuoyu tarafından giderek konuşulacağa benziyor.

 Arslan’ın nüfuzunu kullanarak yaptığı bir başka icraatın ise, Düzce Belediyesi iştiraki olan BELTAŞ  AŞ tarafından kiraya verilen Asfalt plentinin Ankara merkezli EGE inşaata verilmesinde Aslan’ın BELTAŞ Yönetim Kurulu başkanı olarak oynadığı rolün çok önemli olduğu vurgulandı. EGE İnşaat ile milletvekilliği döneminden bu güne uzanan sıkı dost oldukları iddiasını ileri sürenler, bu olayında açıklığa kavuşturulmasını istediler.

Ayrıca, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti belediye meclis üyeleri yaptıkları açıklamada, Asfalt plentinin EGE İnşaat’a  kiralandığını ve bu firmanın üstyapı çalışmaları için İSKİ’ye asfalt vermediğini iddia etmişlerdi. Belediye yetkilileri ise, Petkim’den hammaddeyi peşin aldıklarını bu nedenle açık hesap ya da vadeli çalışmadıklarını ileri sürmüşlerdi.

Arslan’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı BELTAŞ’ın hesaplarının belediye meclisinin denetiminin dışında tutulduğunu ve BELTAŞ’a neler olduğunu söyleyen bilir kişiler, dedikoduya mahal vermemek için Belediye Başkanı Faruk lzü başta olmak üzere yönetim kurulu başkanı Fevai Arslan’ın iddialar karşısında suskun kalmamaları istendi.

Eski vekil Arslan ile ilgili iddiaları değerlendiren AK Parti’ye yakın kaynaklar, bir süreden beri BELTAŞ ve  belediyeye ait diğer şirketlerle ilgili ortaya atılan iddiaların AK Parti çevrelerini rahatsız ettiğini ve Başkan Faruk Özlü’nün konuya mutlaka açıklık getirmesini istediler.

Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Fevai Arslan’ın yaptığı BELTAŞ AŞ’de TSO Başkanı Tuncay Şahin ( Fevai Arslan’ın  bacanağı, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Yılmaz, İş adamı Kenan Varol ve Gümüşova eski Belediye Başkanı Ahmet Azap yönetim kurulu üyelikleri yapıyor.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (5)

 • Saban marango
  Saban marango
  17.06.2021 22:07

  Dogrudur benimde 3 sene mi yedi Allah obur dunyada azap ceksin cunku karekteri 0

 • Kerime Polat
  Kerime Polat
  14.06.2021 23:08

  Yazıklar olsun düzce hak ediyor yine tulum çıkarırlar

 • Mustafa Özdoğan
  Mustafa Özdoğan
  14.06.2021 23:07

  Vaaaayyyy birde millet vekilliği yapmış bu Duzcenin oyları ile biryerlere gelmiş yazıklar olsun sana ama bu Düzce hakediyor bu seçmenler olduğu sürece sizler mali götürmeye devam edin ama yolun sonu görünüyor o zaman bakariz

 • rtre
  rtre
  14.06.2021 21:00

  Bizim komisyoncu değil mi bu?

 • Hasan Çelik
  Hasan Çelik
  14.06.2021 21:00

  Çok konuşulmaz 2023 te millet vekili adayı gösterilir bunların anlayışı bunu hep yapıyorlar şu anda bu örnek var

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız