Eski AK Parti başkanı Topaloğlu Savcıları göreve çağırdı

Fevai Arslan hakkında ileri sürülen iddialar üzerine açıklama yapan AK Parti Akçakoca eski ilçe başkanı Recep Ali Topaloğlu, savcıları göreve çağırdı. Topaloğlu ayrıca, "Ak Parti Düzce teşkilatı ile Genel Merkez devreye girerek olay hukuki zemine taşımalıdır” değerlendirmesinde bulundu.

Eski AK Parti başkanı Topaloğlu Savcıları göreve çağırdı
12.02.2022 - 19:25
Güncelleme 12.02.2022 - 19:45
Özel Haber
3342
1

19 ekim 2008 tarihinde yapılan AK Parti Akçakoca ilçe kongresinde ilçe başkanlığına getirilen Recep Ali Topaloğlu, Oxijen medyaya “Özel İdare’den su ruhsatı alabilmek  için Fevai Arslan’a 3 daire verdim”  diye açıklama yapan  iş insanı İsmail Çelebi’nin iddialarının araştırılmasını istedi.

Fevai Arslan iddialarıyla ilgili Oxijen medyaya konuşma yapan İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er’in açıklamasına sosyal medyadan yorum yapan Topaloğlu,  savcıların olayın peşini bırakmamasını istedi. Topaloğlu ayrıca,  AK Parti Düzce Teşkilatının ve parti genel merkezinin vahim iddiaları hukuki zemine taşımasını istedi.

RECEP ALİ TOPALOĞLU SOSYAL MEDYA HESABINDAN ŞU AÇIKLAMAYI YAPTI:

“Bu konuda İslam Keleş beyin açıklamadığı veya açıklayamadığı bazı konular var, örneğin iş adamı İsmail Çelebi’den istediği 3 dairenin tapusunu Fevai Arslan adına devralan kişinin ve anlaşılmasın diye elde ettiği mal varlıklarının yine kendisi adına devralan kişinin ismini vermemesi, aksine diğer irtibatta olan kişilerin isimlerini vermesi ister istemez kafaları karıştırıyor, İslam beyin iddiaları doğruysa en az Fevai Arslan kadar, gizlice onun namına o malları üzerine alan kişi de suçludur, yine doğru ise 3 dairesini çıkarı uğruna rüşvet veren İsmail Çelebi de suçludur, İsmail Çelebi bu arsızlığı sıkılmadan nasıl açıklayabiliyor, cumhuriyet savcıları devreye girmelidir diye düşünüyorum, tekrar ediyorum; iddialar doğru ise bu bir yolsuzluktur, hırsızlıktır haksız kazanç elde etmektir, derhal sadece Ak Parti düzce teşkilatı değil Genel Merkezde devreye girip bu olay hukuki zemine taşınmalıdır.


Editör: N. Cingirt