Akçakocalılara kötü haber: Minibüsler şehir içine giremeyecek

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin düzenlediği basın toplantısında Düzce'nin gündemini değerlendirdi. Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen İktisat Kongresine de değinen Keskin, kongre hakkında yapılan bazı eleştirilerle ilgili olarak , " Yerel dinamiklerin de dahil edilmesi gerektiğine ben de katılıyorum" dedi. Keskin ayrıca, Akçakoca Düzce arasında çalışan minibüsler D-4 belgesi olduğu için şehir merkezine giremeyeceklerini söyledi.

Akçakocalılara kötü haber: Minibüsler şehir içine giremeyecek
30.12.2021 - 14:46
Haber Merkezi
3381
4

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin Düzce basınıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Düzce gündemine dair değerlendirmelerde bulunan Keskin, basın mensuplarının sorularını da cevapladı.

2022 YILI İÇİN DİLEKLERDE BULUNDU

2022 yılına bir  gün kala yeni yıl için temennilerde bulunan Keskin, " Düzce her geçen gün büyüyor, nüfus artıyor, 2022 yılının salgınların, felaketlerin az olduğu bir yıl olmasını  ümit ediyoruz. Pandemi ile birlikte sel, yangın gibi felaketler yaşadık 2021 ylında.  2022 daha güzel şeylerden bahsettiğimiz bir yıl olsun. 2022 seçimlerden önce son yılımız, insanların karşısına yapığımız eserlerle çıkacağımız bir yıl olacak. İnşallah bu yıl Düzce adından söz ettirecek, Düzce’ye yakışan bir şekilde çalışmalar yapıp  yolumuza devam edeceğiz." dedi.

AKÇAKOCA  MİNİBÜSLERİ ŞEHİR MERKEZİNE GİREMEZ

Akçakoca Düzce arasında çalışn minibüslerle ilgili yaşanan sorunun da sorulduğu programda konuşan il başkanı Keskin, Akçakoca - Düzce arası çalışan  minibüslerinin şehir içine giremeyeceğini ve Akçakoca'dan getirdiği yolcuları Çaban kavşağında indirerek yoluna öyle devam edeceğini söyleyerek, İl Tarfik komisyonunun aldığı bir karar olduğunu dile getirdi.

Keskin, "Akçakoca  minibüsleri  D-4 belgesi ile çalışıyorlar. Bu belge ile çalışanlar şehir merkezine giremiyor, ayakta yolcu alınamıyor, şehir içi yolcu taşınamıyor. Köylerin minibüsleri şehir merkezine girmek istiyorlar. İl Trafik komisyonu bir güzergah belirliyor. Bunlar belediyenin minibüsü değil. İl Trafik Komisyonunun almış olduğu bir karar. Kendilerine komisyonda anlatıldı.  Köy minbüsleri şehir merkezine girerse yaşanacak keşmekeşi düşünebiliyor musunuz. Burada bir düzen kurulmuş.Bunun dışına çıkılamaz." dedi.

BELDİYE BAŞKANIMIZLA PAYLAŞACAĞIZ

Şehir mezarlığında ağaçların kesimi sırasında yaşanan tahribatla ilgili bir soruyu yanıtlayan Keskin, mezarlıklar müdürlüğünden bilgi aldığını ve belediye başkanı ile paylaşacağını belirtti.

Keskin, " Mezarlıkla alakalı durumu müdüre sordum. İnsanların dilekçelerinin olduğunu, özel mülklerde ağaçlara dokunulmadığını,  kamuya ait olanlarda orman işletmesinin tespit ettiği, çürüyen ağaçların kesildiği bilgisini aldım. Şehir mezarlığnda kökleri mezarlıklara girmiş ağaçlar var. İnsanların rahatsız olduğu bir durum. O ağaçların içinde sincap yuvaları var bunlara da teknik olarak dikat edikliği bilgisini aldım. Mezarlık müdürlüğünden bu bilgiyi aldım ama belediye başkanımızla paylaşacağım. Şehir mezarlığı Düzce’ye yakışan bir güzellikte olmalı. Oradaki düzenin temizliğin çok önemli olduğunu ben de biliyorum." ifadelerini kullandı.

ELEŞTİRİLERE BEN DE KATILIYORUM

Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen 1. Düzce İktisat ve Kalkınma Kongresi ile ilgili olarak yapılan bazı eleştirilere katıldığını söyleyen AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin şöyle konuştu:

"Kongrede ekskler vardı, eleştirilere ben de katılıyorum, çünkü ilk defa olan bir şeyde eksik olur, bundan sonra dikkat etmek gerekir. Çünkü CHP İl Başkanı gibi bana da mesaj geldi, bende orada konuşmam olduğunu gördüm, ondan sonra katıldım. Burada bizim de katıldığımız, eleştirilerin de çoğunu ifade eden yereldeki dinamiklerin bu işe ortak edilmesi noktasıdır. İnşallah bundan sonraki toplantılara onlar da dahil edilir. Önemli olan bütün siyasi hesaplardan uzak, ben demekten uzak biz olabildiğimiz sürece hangi toplantıyı yaparsak yapalım Düzce’ye fayda sağlayacaktır, ben buna inanıyorum. Bir çok etnik kökenin bir arada olduğu, Türkiye’de örnek gösterilecek bir ilde yaşıyoruz biz. Biraya geldiğimizde Düzce’yi konuşabilmeliyiz.Hedeflerimizi ortak olarak belirlemeliyiz."

SİYASİ RANTTAN UZAK ORTAK DÜŞÜNCEMİZ OLMASI LAZIM

Keskin konuşmasının devamında, "Düzce’nin turizmi, sanayisi, tarımı adına neler yapılabileceksek hepbirlikte önümüze koyup o yoldan gitmemiz lazım. Ortak düşüncemiz olması lazım. Bunu yaparken bütün siyasi beklentilerden, ranttan uzak, Düzce’nin kazanması noktasında bir yol haritası çıkarılması konusunda hem fikirim." ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • Suat Demirpençeler
  Suat Demirpençeler
  31.12.2021 11:18

  İl trafık komisyonu birhafta çobandan şehir içine gitmeye çalışsın sonra karar versin

 • Aykut Özdemir
  Aykut Özdemir
  31.12.2021 11:18

  Devlet hastanesi önünden geçen araç şimdi geçmiyor akcakocali için zulüm demek cobanda in belediye bekle bilet yok bilet dilen gibi yazık günah değil mi millet devlet Hastanesi'nde iniyordu ordan arabaya biniyordu vatandaşa kolaylikmi yoksa Zorluk mu çıkarmak istiyorsunuz şoförlerin suçu yok bu kararı bu yönetmeliği cikaranda suç bence bı gözden geçirilmesi gereken bir konu

 • Mahmut Bariş
  Mahmut Bariş
  31.12.2021 11:17

  Daha öncede de Akçakoca Belediye Başkanları kendi halkına sorun çıkarmışlardı.. Iki Belediye Başkanı halledemedi..Okan YANMAZ zamanında düzeldi..Belediyelerin görevi Halka hizmettir..Halkın işini zorlaştırmak değil..INŞALLAH Düzcede de bu yanlış kararı alan yetkililer yeni bir güzergah bulup bu hatadan dönerlerde, Halklara sıkıntı çektirmekten Halk nezdinde yargılanmazlar..Saygılarımla

 • Fahrettin acar
  Fahrettin acar
  30.12.2021 17:21

  Bir de vatandaşın hayırına bir iş yapın da sevsinler sizi hep vatandaşa zorluk çoban da in hastaneye yürü yada taksi ne akıl ya bizi yormayın 2023te görüşürüz

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız