5 köy için müjdeli haberi verdi...

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin'den, Akçakoca'da sel felaketi yaşayan ve afet bölgesi ilan edilen 5 köy için müjdeli bir açıklama geldi. Keskin, bu köylerde yaşayan insanların topraklarından ayrılmaması için yeniden bir düzenleme yapılacağını söyledi.

5 köy için müjdeli haberi verdi...
15.12.2021 - 13:23
Özel Haber
2774
1

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin Akçakoca'da düzenlenen Hamsi festivaline katıldı. Keskin burada Oxijen Tv'ye özel açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde, yıllardır yapılamayan dalga kıranların ihalesinin yapıldığını söyleyen Keskin, Akçakoca için çok önemli olan  OSB'nin kredisinin çıktığını ve  onaylandığını belirtti.

Keskin, " Mütevelli heyeti, TSO Başkanımız, kaymakamımız tebligatlara başladılar. Burası Akçakoca için  çok önemli . Bu OSB'nin yapılacak olması demek 3,4 bin gence iş imkanı sağlanması demek. İnşallah 2022 yılında hastanemize de başlayacağız. Köylermizde asfaltlar devam ediyor, hep birlite el birliği ile Akçakocamızı güzelleştirmek için çalışıyoruz. Akçakoca Düzcemizin göz bebeği bir ilçemiz,  bu anlamda Akçakoca'ya yapılacak bütün yatırımları yakından takip ediyoruz." dedi.

Oxijen Tv'ye özel açıklamada bulunan Keskin, 2019 ve 2021 yıllarında sel felaketi yaşayan Akçakoca'nın Uğurlu, Yenice, Esmahanım, Dilaver ve Küpler köylerinin Yapı ve ikamete yasaklı bölge ilan edilmesi ve köylülerin kendilerine gönderilen tebilagatla büyük bir endişe ve huzursuzluk yaşamasıyla ilgili de konuştu.

 2019 yılında, bu senede 6-7 Temmuzda sel felaketi yaşayan ve afet bölgesi ilan edilen Esmahanım ve 5 köyde çeşitli sıkıntıların başgösterdiğini söyleyen Keskin, köylerde vatndaşların istediği şekilde bir düzenleme yapılacağını bildirdi.

Keskin, " Bu 5 köyü ilgilendiren bir sıkıntı, hem vatandaşlar hem muhtarlar partimize geldi kendileriyle görüştük, Biz insanları rahatsız edici hiç bir faaliyete girmeyeceğiz, Dere üzerindeki tehlike arz eden evleri onların istediği şekilde,  beklentilerine karşılık verecek şekilde düzenleyeceğiz. Bu siyasetin, AK  Parti'nin işi, İçişleri Bakanlığıyla da görüşeceğiz, çalışmalar yeniden ele alınıp, bu insanların atalarının toprağında yeniden yaşayabilecekleri şekilde düzenleme yapılacak. Kimse merak etmesin biz bu işin peşindeyiz" şeklinde konuştu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • İbrahim Erdogan
    İbrahim Erdogan
    15.12.2021 20:22

    Kendi köylerinizi, secmenlerinizi Chp li Tanala bırakmayin. Biz onu köyumuzden kovduk ; provakatörluk yapıp, bizi azdaha devletin Valisiyle karşi karsiya getirdi. Duyduk ki bu konuyu meclise taşiyacakmış. Sayin başkan vekillerle birlikte bu problemi cözumleyin ve bölgeye gelip halkın icine girip mevzuyu anlatin. Yoksa cakallar meydanlarda dolaşiyor bilginiz olsun.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız