KEŞİR, ÇIKAN HİÇ BİR YANGIN TESADÜF DEĞİL

AK Parti Kadınlar Kolu Genel Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Türkiye’de 100’e yakın yerde yangın çıkması tesadüf olmadığını söyledi.

31.07.2021 - 21:53
Özel Haber
2544

Ak Parti Kadınlar Kolu Genel Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce’nin Akçakoca İlçesinde Yukarı Mahalle Tarihi Pazaryeri esnafını ziyaret etti. Ziyaret sonrası  yaptığı açıklamada, Türkiye’de çıkan Orman yangınlarını değerlendirdi.

Ayşe Keşir, yaptığı açıklamasında, Öncelikle resmi bir açıklama yapılması gerektiğini ifade ederek’’ Sıradan bir vatandaş olarak bile, yüze yakın yangından bahsediyoruz. Bunun hiçbir şekilde tesadüf olması mümkün değil, aynı anda ve Türkiye’nin göz bebeği olan yerde. Her bir ağaç bizim gözbebeğimiz, ama Turizm bölgelerinde aynı anda yaklaşık yüz yerde yangın çıkıyor.

Orman teşkilatımız mücadele ediyor. Şehitlerimiz var, Sivil vatandaşlarımız var buradan onlara rahmet gönderiyorum, Bütün kuruluşlar can siperine mücadele ediyorlar. Orman dediğimiz şey bir kelimeden ibaret ama, hem ağaçlardan hem Türkiye’nin geleceğinden, orda yaşayan bir çok canlıdan bahsediyoruz. Aslında çok şey kaybediyoruz. Ciğerimiz yanıyor. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir. Her kim o ağaca ,o kuşa, o canlıya bir zarar veriyorsa hukuk çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti devleti onu bulacak ve hak ettiği cezayı alacaktır.’’ dedi.

Keşir, yanan alanların tekrar eski haline geleceğini belirterek’’ Yanan yerler tekrar ağaçlandırılacaktır. Ancak kaybettiğimiz yıllar olacaktır. Bölgelerimizi yine Ormanlara kavuşturacağız’’ diye konuştu.


Editör: N. Cingirt