BELEDİYE BAŞKANI 5 AY CEZA ALDI

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı hakkında, İcra Müdürü'nü tehdit ve hakaret ve evrakta sahtecilik suçlamasıyla Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan dava sonuçlandı. Mahkeme Başkan Sarı'ya 5 ay hapis cezası verdi.

BELEDİYE BAŞKANI 5 AY CEZA ALDI
13.05.2021 - 22:26
2554

İSHAK SARI

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı hakkında 2013 yılında açılan davada karar çıktı.

İCRA MÜDÜRÜ'NÜ TEHDİT VE HAKARET

İlçe Başkanı olduğu dönemde Avukat olarak takip ettiği bir dosya ile ilgili İcra Müdürü ile tartışan Başkan Sarı hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu.

Dosyaya sahte evrak soktuğu iddia edilen Avukat Sarı hakkında, bu konuyla ilgili icra müdürü tehdit ettiği ve hakaret içeren sözler söylediği iddiasıyla Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılmıştı. Avukat olduğu için Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan Sarı hakkında karar açıklandı.

SAHTE EVRAKTAN BERAAT

Karasuhaber'den Cihan Ersöz'ün haberine göre, mahkeme İshak Sarı hakkında evrakta sahtecilik suçundan beraat kararı verirken, hakaret suçundan ifadelerin karşılıklı kullanılması nedeniyle cezaya gerek olmadığına hükmetti.

MAHKEME O SUÇTAN HAPİS CEZASI VERDİ

Ancak mahkeme tehdit suçundan 6 ay hapis cezası verdi ve bunu da iyi hal nedeniyle 5 aya indirdi. Mahkeme ayrıca hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

 

 

 


Editör: N. Cingirt