Vatandaş kendi vekilini tanımıyor!

4,5 yıla yakın milletvekilliği yapan Fahri Çakır, Ayşe Keşir Ve Ümit Yılmaz’ın seçmen nezdinde yeterince tanınmadığı ortaya çıktı. Seçmenlerin çoğunluğu 3 vekilin ismini doğru olarak bilemedi, bazı vekillerin isimlerini yanlış söyledi

Vatandaş kendi vekilini tanımıyor!
2.11.2022 - 18:51
Haber Merkezi
2142
2

 

2023 yılında yapılması planlanan genel seçimlere kısa bir süre kala Düzce’de son 4 yıldır görevde olan Düzce milletvekillerini Düzcelilere sorduk. Düzceliler, milletvekillerini tanımadıkları gibi serzenişte bulunarak ulaşamadıklarını da söylediler.

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir 3 dönemdir milletvekilliği yaparken, Düzce Milletvekili Fahri Çakır 1 dönem milletvekilliği görevinde bulunduktan sonra 1 dönem ara verdi ve tekrar milletvekili seçildi. MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ise 2018 yılında seçilerek ilk döneminde görev süresini 2023 yılında yapılması planlanan genel seçimlerde tamamlayacak.

Milletvekillerinin yaptığı hizmetler ve milletin vekili olma sıfatını taşıdıkları için halk arasında tanınması gerekirken, Düzcelilere, Düzce milletvekillerini tanıyıp, tanımadıklarını sorduk.

HİÇ TANIMAYAN VAR

Mikrofon uzattığımız Düzcelilerden bazıları milletvekillerinin isimlerini bilmediği gibi ulaşamadıklarında da dert yanarak “Milletvekillerini hiç tanımıyoruz. Köylere, mahallelere gelmiyorlar. Göründükleri yok. Birçok hizmet istedik. Kendilerine ulaşamadık, danışmanlarına ulaşmaya çalıştık. Ancak gelmiyorlar” dediler.

Haber ekibimizin yaptığı röportajda bazı vatandaşlar ise ‘Milletvekillerini tanıyor musunuz?’ sorusunu dinlemelerine rağmen hatırlayamayınca işlerini bahane ederek uzaklaşmayı tercih ettiler.

İSİMLERİNİ YANLIŞ BİLİYORLAR

Milletvekillerinin halktan uzak olduğunun en önemli göstergesi ise vatandaşların milletvekili isimlerini yanlış bilmeleri.

Bir vatandaş ısrarla Düzce Milletvekillerinden birisinin Nihat Bayram olduğunu iddia ederken, bazı Düzceliler Ayşe Keşir’e, Ayşe Keser, Fahri Çakır’a, Fahri Çakıroğlu, Ümit Yılmaz’a ise MHP’li dediler.

HABER EKİBİNE SORDULAR

Milletvekillerini sorduğumuz Düzcelilerden bazıları da tanımamasına rağmen merak edip ısrarla haber ekibimize milletvekillerini saymalarını istedi. Haber ekibimiz ise milletvekillerini saymasına rağmen vatandaşlar yine de isimlere hiç aşina olmadıklarını belirttiler.


Editör: N. Cingirt