AK PARTİYE RAĞMEN İŞÇİLERİN MAAŞ KRİZİ ÇÖZÜLDÜ...

AK PARTİYE RAĞMEN İŞÇİLERİN MAAŞ KRİZİ ÇÖZÜLDÜ...
20.04.2021 - 18:48
2928

 İşçi maaşlarının ödenmesi için İller Bankası’ndan 6 milyon lira kredi çekilmesi kararına AK Parti gurubunun evet vermemesi  şaşkınlık yaratırken, karar MHP, CHP ve İYİ Parti meclis üyelerinin oylarıyla geçti. Toplantı bitiminde EVET veren meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Okan Yanmaz, ”Bu iş siyaset işi değil. Bir vicdan meselesi " dedi.

Akçakoca Belediye Meclisi’nin Nisan ayı olağanüstü oturumunda işçi maaş alacaklarının tamamının ödenmesi için İller Bankası’ndan çekilecek olan 6 milyon liralık kredinin oylamasında Ak Parti grubu hayır yönünde oy kullandı. AK Parti grubunun aldığı  karar kamuoyunda büyük tepkilere neden oldu.

Kararın oy çokluğu ile geçmesinin ardından, söz isteyen  Ak Partili meclis üyesi İbrahim Öztaş, belediyenin toplam maaş borcunun ne kadar olduğunu sorması üzerine oturumu yöneten Başkan Okan Yanmaz, “ Oylamada hayır dediniz. Daha ne soruyorsun. Hesap işlerinden öğrenebilirsin” yönünde bir karşılık verdi.

Oy çokluğu ile alınan karar sonrası salonda bulunan AK Parti İlçe Başkanı Esved Sarıoğlu ve AK Parti meclis üyeleri meclis salonunu terk etti.

OKAN YANMAZ: BU İŞ SİYASET İŞİ DEĞİL. BİR VİCDAN MESELESİ

Toplantı, Ak Parti grubunun ayrılmasından sonra da devam etti. Toplantı bitiminden sonra kalan meclis üyelerine duygularını aktaran Başkan Yanmaz, ”Bu iş siyaset işi değil. Bir vicdan meselesi. Ülke ve iktidar zor durumda. Esnaflar zor durumda. Belediyenin gelirleri yetmiyor. Giderleri en aza indirmemize rağmen gelirler artmıyor. Maaş ödemleri için kredi çekmekten başka çaremiz yok. Bu olaya hayır denir mi hiç?” ifadelerini kullandı.

AK Parti İlçe Başkanı Esved Sarıoğlu'nun siyaseten harakiri yaptığını söyleyen Akçakocalılar,  AK Parti meclis üyelerinin tutumunu eleştirdiler. Bu işin siyaseti olmaz, ayladır evine ekmeği bile veresiye alarak götüren çalışanların  maaş krizinin çözüm bulacağı oturumda evet demedikten sonra siz neye evet diyeceksiniz diye eleştiride bulundular. 

Akçakocalılar, mecli oturumunda EVET diyen MHP, CHP ve İyi Parti meclis üeyelerine teşekkür ettiler.


Editör: N. Cingirt