MİLLETVEKİLLERİ MECLİSTE FINDIK İÇİN TOPLANDI

AK Parti’nin Fındık üretilen illerin milletvekilleri Fındık Çalışma Grubu toplantısında bir araya geldi. Toplantıya MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz da katıldıToplantıda alınan kararlar ve çıkan sonuç Tarım Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile paylaşılacak. .

MİLLETVEKİLLERİ MECLİSTE FINDIK İÇİN TOPLANDI
16.06.2021 - 13:05
6258
2

Yaklaşan fındık sezonu öncesinde AK Parti Karadeniz Bölge Milletvekilleri üreticilerin talep ve beklentilerine tercüman olmak üzere, 2021 yılı hasat öncesi bir araya gelerek TBMM Fındık Çalışma Grubu toplantısını gerçekleştirdi. MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın da yer aldığı toplantıda fındığı geleceği masaya yatırıldı.

“BAKAN PAKDEMİRLİ’YE SUNACAĞIZ”

TBMM’de AK Parti Karadeniz Bölge Milletvekilleri olarak bir araya geldiklerini söyleyen AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, “Fındığımızın genel meseleleri ve 2021 yılı fındık sezonunu için uygulanacak alım politikalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunduk. Çalışmalarımızın sonucunu Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye sunacağız. Ülkemizin en önemli tarımsal ihracat ürünlerinden olan fındık da, Üreticilerimizin mağdur olmaması için hükümetimizin gereken adımları atacağına inanıyoruz. Fındık üreticimizin her daim yanında olmaya devam edeceğiz.”

“ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ”

Toplantıyla ilgili açıklama yapan AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, “Çalışma toplantısında, 2021 yılı fındık sezonuna ve geçtiğimiz yıl uygulanan alım politikalarına ilişkin istişare ve değerlendirmelerde bulunduk. Ortaya çıkan düşünceleri Tarım Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ile paylaşmak üzere Fındık Çalışma Grubu olarak kısa zaman içerisinde toplantı düzenlenecektir. Üreticilerimizin mağdur olmaması için sürecin takipçisiyiz. Fındık üreticimizin her daim yanında olmaya devam edeceğiz.”

“SÜRECİN TAKİPÇİSİYİZ”

Geçtiğimiz yıl uygulanan fındık politikasından üreticilerin memnun olduğunu söyleyen AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, “Önümüzdeki fındık sezonuna ve 2020 yılı sezonunda uygulanan alım politikalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunduğumuz toplantıda; ortaya çıkan düşünceleri Tarım ve Orman Bakanımıza ve hükümete iletmek üzere bir komisyon oluşturduk. Ülkemizin en önemli tarımsal ihracat ürünü olan fındıkla ilgili nihai kararı hükümetimiz verecektir. Üreticilerimizin mağdur olmaması için hükümetimizin gereken adımları atacağına inanıyoruz. Sürecin takipçisiyiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da fındık üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. 'dedi.

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

“ İlk günde söz verdiğimi gibi Fındık üreticilerimizin mağdur olmaması için elimizden geleni yapacağız “ diyen MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisinde gerçekleştirilen ‘’fındık çalışma grubuna’’ katılım sağladık. Bölge Milletvekilleri olarak 2021 fındık sezonuna ve 2020 yılı sezonunda uygulanan alım politikalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunduğumuz toplantıda; ortaya çıkan düşünceleri Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli’ye iletmek üzere bir komisyon oluşturduk “ifadelerine yer verdi.

 


Editör: N. Cingirt