YİNE TUTTURAMADIN FAHRİ ABİ!

Bölgemizin yerel sorunlarından bi haber olan AK Parti Milletvekili Fahri Çakır'ın Ankara siyasetine de uzak olduğu ortaya çıktı. Fındık fiyatı konusunda yerel bir haber sitesine açıklama yapan Çakır, fındık fiyatının 27 lira üzerine, 35 lira altında olacağını söylemişti. Ancak fındık fiyatları Çakır'ın dediği gibi olmadı...

YİNE TUTTURAMADIN FAHRİ ABİ!
13.08.2021 - 14:54
Özel Haber
8238

Düzce siyasetine uzak olan Milletvekili Fahri Çakır'ın Ankara siyasetine de uzak olduğu ortaya çıktı. Fındık fiyatı konusunda yerel bir haber sitesine açıklama yapan Çakır, fındık fiyatının 27 lira üzerine, 35 lira altında olacağını söylemişti. Ancak fındık fiyatları Çakır'ın dediği gibi çıkmadı.

AK Parti Akçakoca ilçe kongreseinde yaptığı tarihi konuşmada, Cüneyt Yemenici'yi belediye başkanı seçmedkleri için Akçakoca ilçesini cezalandırdıkları itirafında bulunan  Milletvekili ve eski TSO Başkanı Fahri Çakır'ın, Düzce kadar Ankara siyasetine de yabancı olduğu bir kez daha açığa çıktı. 


Yerel bir haber sitesinde fındık fiyatı konusunda açıklama yapan Çakır Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir'li ile yaptıkları görüşmelerde fındık fiyatının 27 lira üzerinde olması için mütabakata vardıklarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletildiğini söylemişti. 


Çakır'ın açıklamaları üzerine bir çok fındık üretici fiyat konusunda umutlanmıştı ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan fındık fiyatını 50 randıman için 26,6, Giresun yağlısı için 27 lira olarak açıklayınca Çakır'ın açıklaması adeta yalanlanmış oldu. 

Sosyal medyada Çakır'ı eleştiri yağmuruna tutan okurlar, " o ancak çifte kavrulmuş fındığı avuçlamasını bilir " eleştirisinde bulundular.


Editör: N. Cingirt